Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Korridori 8 – Ali Ahmeti

Çka është vallë ky koridor, për të cilin një glob i tërë me Ali Ahmetin dhe Amerikën në ballë, i gëzohet çdo shqiptar, atdhedashës e çlirimtar i vërtetë!

Trupit të Atdheut tonë më 8 Mars 2023, i është shtuar një arterie e re, një arterie e madhe, e cila do shkojë duke furnizuar çdo pëllëmbë të Atdheut të Skënderbeut, duke e bërë sa më të begatë, e sa më përparuar e sa më të zhvilluar gjeografine fizike të vendit!

Rrugët e një vendi janë sikur damarët e gjakut të një trupi!

Pararendëse e këtij ndryshimi radikal dhe evenimenti shekullor në Maqedoninë e Veriut, është Ushtria Çlirimtare Kombëtare, është themeluesi e Kryekomandanti i sajë, është Udhëheqësi i popullit shqiptar Ali Ahmeti, është gjaku i derdhur për liri i Heronjëve dhe Dëshmorëve të Kombit, por është edhe lufta heroike e qindra dhe mijëra luftëtarëve kombëtar, me penë, me burgje politike e me pushkë çlirimtare kombëtare në dorë!

Arkitekte e Koridorit 8, këtij evenimenti shekullor është partia politike shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim, është kryethemeluesi i sajë, Udhëheqësi i popullit shqiptar Ali Ahmeti!

Ali Ahmeti, është unikat, është i padëgjuar dhe i paparë!
Edhe popujt dhe kombet tjera me qytetrim të lashtë e kanë për admirim figurën markante të këtij biri të madh e të pa njohur të formatit të tij nga historia kombëtare shqiptare dhe ajo njerëzore botërore!

Populli, Atdheu e Kombi ynë është me fat që e ka Ali Ahmetin djalë të tij, që e ka ushtar dhe komandant legjendar të gjallë!

Arteriet kardinale te komunikacionit rrugor kanë emra si: Rruga e Kombit, Ibrahim Rugova dhe Arbër Xhaferi, ka ardhur koha që emri i katërt dhe i fundit i arterieve super të mëdha që lidhin popuj e shtete, ta ketë emrin KORIDORI 8 ALI AHMETI!

Herdokurë do ta ketë këtë emër edhe de jure, sepse de fakto e ka qysh kur është vendosur në mendjen e Tij të shëndoshë e largpamëse, që projekton të ardhme të ndritur, të begat, të zhvilluar e të lulëzuar të Atdheut!

Ismet Sylejmani,
Prishtinë, 9 Mars 2023

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=6051765538218819&set=pb.100001562988310.-2207520000.&type=3

Latest Posts

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Mos i humbisni

Fillojnë punët për ndërtimin e Korridorit 8

Nënkryetari i parë i Qeverisë dhe ministri për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Bashkësive, Artan Grubi, sot, në pikëpagesën Tetovë-Gostivar, do të merr pjesë...

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...