Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Sulme të forta ruse në shumë rajone në Ukrainë

Ushtria ruse ka sulmuar me raketa në shkallë të gjerë Ukrainën natën e së enjtes. Goditjet ruse janë përqëndruar në lindje, jug dhe perëndim të Ukrainës, edhe në kryeqytetin Kiev.

 

Banorët e kryeqytetit raportojnë në mediat sociale për shpërthime të rënda. Kryebashkiaku i Kievit, Vitali Klitshko konfirmoi në rrjetin Telegram sulmet në pjesën jugore të Kievit, Holosijiv. Ka pasur dy të plagosur në një lagje tjetër të Kievit në Svjatoshyn. Për shkak të shpërthimit në një qendër të rrjetit elektrik 40% e banorëve në Kiev nuk mund të përdorin ngrohjen.

 

Sulme me raketa ka pasur natën e së enjtes edhe në Odesa. Edhe aty është njoftuar për ndërprerje të rrymës elektrike. Sipas guvernatorit të Odesës, Maxym Martshenko ka pasur shkatërrime të infrastrukturës energjitike rajonale dhe të një ndërtese. Në Kharkiv guvernatori Oleh Synjehubov ka bërë fjalë për 15 sulme në këtë territor. “Sipas të dhënave është goditur edhe një shtëpi private”, ka thënë Synjehubov.

 

Në të gjithë Ukrainën janë dëgjuar sirenat e alarmit. Edhe në qytete si Shytomir, Vinzyja, Rivne, si edhe në lindje, Dnipro dhe Poltava kanë rënë raketat ruse. Në qytetin Solotshiv, sipas autoriteveve, humbën jetën 4 vetë./DW

Latest Posts

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Mos i humbisni

Situata në veri të Kosovës/ Grubi fton autoritetet kosovare për kordinim me BE dhe SHBA për dialogun

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Kosovës duke bërë thirrje që autoritetet atje...

Ahmeti apelon për qetësim të situatës në veri të Kosovës dhe vazhdim të dialogut

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Republikës së Kosovës dhe rikthim të palëve në...

Flet drejtori Sulejmani: Me grafën e etnitetit po vendosim rregull, larg keqpërdorimeve (Video)

Drejtori i Drejtorisë për Udhëheqjen me Librat Amë, Emir Sulejmani në një intervistë për Indeks.mk flet mbi grafën e vendosjes së etnitetit në dokumentet...

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...