Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Terrori në Tiranë; objektiv Fatjon Murataj, i dyshuar tek masakra e Fushë-Krujës, gruaja banakiere e pësoi kot

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Tiranën mbrëmjen e kësaj të diele. Një e vdekur dhe 5 të tjerë të plagosour me armë zjarri është bilanci i masakres se ndodhur në afërsi të Don Boscos në kryeqytet.

Viktima është identifikuar si Mimoza Paja, 60-vjeçe banakiere në lokalin ku ndodhi sulmi me armë zjarri.

 

Të plagosurit janë Shehat Murati, Astrit Memaj Emanuel Sala, Reja Paja  dhe Ermir. Mes të plagosurve është një vajzë 10-vjeçare e cila ka mbetur e lenduar nga thyerja e xhamave. Ata janë trnasportuar në spitalin e Traumës.

 

Lokali ku ndodhi sulmi është në pronësi të Fatjon Muratit. Madje një nga të plagosurit është familjar i këtij të fundit. Dyshohet se janë të paktën dy autor që pas të shtënave me armë janë larguar me shpejtësi me një mjet.

 

Fatjon Murati është vënë në pranga në tetor të vitit të kaluar pasi ishte shpallur në kërkim për armëmbajtje pa leje.  Në momentin e arrestimit ai ishte në një makine me Endrit Doklen.

 

Emri i Muratit  ka dalë edhe në masakrën e Fushë-Krujës me tre të vrarë konkretisht në vrasjen e Brilant Brilant Martinaj dhe dy shokët e tij Besmir Hoxha e Diklen Vata në 17 korrik të këtij viti. Murati njihet gjithashtu edhe si mik i Dokles.

 

Dyshohet se ngjarja ka të bëjë me përplasjet mes bandave kriminale.

 

Ndërkohë policia ka sekuestruar pamjet e kamerave të sigurisë në zonë dhe ato të lokaLit ku ndodhi ngjarja, që mund të cojnë në kapjen e autorëve.

Latest Posts

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Mos i humbisni

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...