Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim Zëvendës kryeministren...

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

“Liga Unike”/ Partizani triumfon në sfidën ndaj Flamurtarit

Partizani është ekipi fitues i “Ligës Unike” në basketboll për femra. Në finalen e zhvilluar në Pallatin e Sportit në Vlorë, Partizani ka fituar ndaj Flamurtarit në shifrat 72-62.

 

Të dyja ekipet fituan të drejtën për të luajtur në finale pasi në ndeshjet gjysmëfinale Flamurtari mposhti Prishtinën dhe Partizani, Bashkimin e Prizrenit.

 

Në takimin final të luajtur në mbrëmjen e të enjtes , Partizani ka luajtur më qartësisht duke krijuar avantazh që në periodën e parë, ndërsa ka vijuar të thellojë kryesimin dhe mbyllur pjesën e parë në shifrat 42-33.

 

Me rikthimin pas pushimit, Flamurtari kërkon të barazpeshojë lojën, por lojtaret e huaja të Partizanit kanë treguar cilësi duke arritur të mbyllin 10 minutat e treta në shifrat 56-43.

 

Edhe në periodën e fundit ka patur emocione, me Flamurtarin që afrohet deri në tre pike, por Partizani administron më qetësisht dhe fiton ne fund në shifrat 72-62.

 

Pas ndeshjes dhe ceremonia finale me dhënien e kupës nga presidenti I FSHB Avni Ponari dhe te pranishëm nga Federate e Kosovës ,ndërsa emocione tek ekipi Il Partizanit, e natyrisht ka mërzitje dhe keqardhje tek Flamurtari që këtë sezon humbet finale e parë të zhvilluar, pasi deri tani ka fituar Kupën e Federatës, Superkupelën Mbarëkombëtare dhe kupën e Shqipërisë. Presidenti I FSHB Avni Ponari ka vlerësuar faktin që ky kompetcion në vitin e tij të dytë është organizuar në Shqipëri dhe në Vlorë duke uruar edhe skuadrën fituese.

 

Vlerësime dhe nga organizatorët si kreu i bashkisë së Vlorës, Dritan Leli dhe shefi i Klubit shumëportësh Klevis Kaso, të cilët gjithsesi vlerësuan faktin që ky kompeticion erdhi në Vlorq pikërisht në prag të 100 vjetorit të klubit.

 

Emocione dhe festë tek Partizani, trainerja Eliverta Bujari dhe lojtarja Ornela Lalaj që ka marrë edhe vlerësimet si një nga lojtarët më të mira, kanë shprehur kënaqësinë e fitores por edhe faktin se ky trofe ngeli në Shqipëri.

 

Final Four e Ligës Unike ul kështu siparin me Partizanin fitues në finale ndaj Flamurtarit, ndërsa për vendin e tretë dhe të katërt fitues është shpallur ekipi i Bashkimit të Prizrenit që ka fituar përballe Prishtinës në shifrat 68-63.

Latest Posts

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim Zëvendës kryeministren...

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

Mos i humbisni

Endriti sjell ” Kantia ” unik në stil e këndim

Pasi kishte mjaft komente pozitive dhe kënga " Esia " u prit mjaft mirë, ai po ecën me hapa të sigurt falë edhe zhanrit...

Rexhepi: Sot u prezantua dokumenti strategjik Programi Operativ Sektorial për Transport për vitet 2024-2027

Zëvendës ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi sot ishte pjesmarës në eventin e organizuar nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve me grupin punues...

Analistët: “Dashuria” e dy ish-“armiqve të përbetuar”, Kasami-Gashi, akt dëshpërimi dhe shterp!

“Është vetëm një përpjekje shterpe, për të mos thënë e dëshpëruar, e dy ish-kundërshtarëve të ashpër politik për të bërë një manovër të re...

Ra nga lartësia e pemës/ Humb jetën pas 11 ditësh tek Trauma 34-vjeçari

Një 34-vjeçar ka humbur jetën pas 11 ditësh, që qëndronte i shtruar në spitaline  Traumës.   Policia njofton se 34-vjeçari me iniciale P.K në datën...

“Princeshë e bukur”, një baladë e bukur nga Aleksander Gjelaj

Me tekst nga vet këngëtari Aleksander Gjelaj, muzikë nga vet ai dhe Florent Boshnjaku si dhe orkestrim nga Florent Boshnjaku, këngëtari Gjelaj vjen këtë...