Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Escobar deklarohet: Marrëveshje e vështirë, por e nevojshme – përgëzoj liderët për kurajon


Escobar: Marrëveshje e vështirë, por e nevojshme – përgëzoj liderët për kurajon.

Emisari amerikan, Gabriel Escobar ka përgëzuar Kosovën dhe Serbinë për marrëveshjen e arritur.

Escobar ka thënë se kjo marrëveshje ishte e vështirë, një marrëveshje e domosdoshme e cila të dyja vendeve u hapë rrugën drejt integrimeve euroatlantike.

Ai ka shtuar se SHBA-ja do të jetë aty për të ndihmuar palët qoftë ekonomikisht e politikisht për të siguruar zbatimin e kësaj marrëveshje,

“Dua ti uroj palët për arritjen e një marrëveshje të vështirë por të domodoshme, që u hapë rrugën drejt integrimeve euroatlantike. Ne do të jemi aty për të ndihmuar edhe ekonomikisht edhe politikisht. BE ka një mekanizëm për të siguruar implementimin dhe jam shumë i kënaqur për këtë dhe falënderues për të dy liderët që kanë arritur kurajo për këtë marrëveshje”, ka thënë Escobar në një adresim për media.

Latest Posts

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Mos i humbisni

Ja pse “International Hair Clinic’s” është numër një në Shqipëri e Kosovë për mbjelljen e flokëve

Nëse dikur njerëzit bashkë me flokët e tyre humbnin edhe një pjesë nga sharmi i tyre, e dukeshin më të moshuar, sot ka zgjidhje...

Grubi priti në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka pritur në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar me të cilët kanë diskutuar mbi rëndësinë e...

5 milionë denarë për dokumentacionin teknik për kanalizimin fekal, atmosferik dhe stacionin filtrues në komunën e Bogovinës

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor dhe komuna e Bogovinës sot kanë nënshkruar marrëveshje për ndarjen e 5 milionë denarë për realizimin e...

Spanja regjistron pranverën më të nxehtë në histori

Pranvera e këtij viti ishte më e nxehta dhe dyta më thatë në Spanjë, që kur ky shtet ka nisur të regjistrojë temperaturat më...