Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Goditet banda shqiptare e drogës në Bekgjikë, sekuestrohen kokainë, para dhe 30 automjete luksoze

Një bandë shqiptare e përfshirë në trafikun e drogës është goditur nga policia Belge.

 

18 persona janë vënë në pranga pas një aksioni masiv ku u përfshin 160 forca të policisë. Hetimet për organizatën kriminale kishin nisur rreth dy vite më parë, ndërsa banda dyshohet se zhvillonte aktivitetin e saj prej të paktën 4 vitesh.

 

Në kuadër të këtij operacioni u ushtruan kontrolle në 21 vendndodhje të ndryshme ku u zbuluan prova konkrete që lidhin grupin e shqiptarëve me trafikun.

 

Sasi të mëdha kokaine, 600 bimë kanabisi, paisje për paketimin e  drogës si dhe shuma të mëdha parash u sekuestruan nga policia.

 

Agjentët bllokuan gjithashtu 30 automjete me vlerë qindra mijëra euro. Në banesa janë gjetur edhe aksesorë e veshje luksi.

 

Të arrestuarit akuzohen për trafik droge dhe pjesmarrje në organizatë kriminale ndërkohë që 5 prej qëndronin në Belgjikë ilegalisht.

Latest Posts

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Mos i humbisni

Situata në veri të Kosovës/ Grubi fton autoritetet kosovare për kordinim me BE dhe SHBA për dialogun

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Kosovës duke bërë thirrje që autoritetet atje...

Ahmeti apelon për qetësim të situatës në veri të Kosovës dhe vazhdim të dialogut

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Republikës së Kosovës dhe rikthim të palëve në...

Flet drejtori Sulejmani: Me grafën e etnitetit po vendosim rregull, larg keqpërdorimeve (Video)

Drejtori i Drejtorisë për Udhëheqjen me Librat Amë, Emir Sulejmani në një intervistë për Indeks.mk flet mbi grafën e vendosjes së etnitetit në dokumentet...

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...