Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim Zëvendës kryeministren...

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

Grubi: BDI është e të gjithëve, vetëm të bashkuar trasojmë rrugën e idealeve të kryetarit Ali Ahmeti

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi mbrëmë nga tubimi qendror i Bashkimit Demokratik për Integrim në Çair u shpreh se simpatizantët besnik të BDI-së, të rinjë e të vjetër janë reshtuar gjithmonë krah vendimeve të Ali Ahmetit, sepse vizioni i tij gjithmonë është fitues.

“Kjo mëhallë, ky çuni bashkë me të gjitha çupat e çunat këtu, të ri e të vjetër, mu në këtë sallë, para dy vjete, bashkë edhe me ca shokë të tjerë, bënin fushatë dhe thirrje ta votojmë kandidatin tonë të cilin e kishte përcaktuar Kryetari Ahmeti. Ne besuam, pa marrë parasysh a ishim të kënaqur a jo, a pajtoheshim a jo, ne e respektuam vendimin e liderit sepse e kemi ndarë mendjen dhe jemi të përbetuar të jemi të rreshtuar si fishek në karrikator pas Ali Ahmetit dhe fituam. Sot, këtu, në vendin e njejtë, s’jemi si para dy viteve. Sot kemi nevojë për bashkim, pajtim, unifikim, e jo për përçarje dhe ndarje”, u shpreh Grubi.

Ndër të tjera Grubi shtoi se nuk ka vend për hasmëri e hatërmbetje, por për bashkim me qëllim që të trasohet rruga e jetëgjatësisë së BDI-së.

“Dora ime mbetet e shtruar sepse unë dhe të gjithë ne s’kemi hasmëri e hatërmbetje, ne kemi për detyrë të zbatojmë misionin e Ali Ahmetit. Ne kemi nevojë që të pajtohemi edhe kur diçka nuk na pëlqen por dëshmohet që është e mira e përgjithshme në kohën e duhur. Ne kemi nevojë t’i besojmë dhe t’i respektojmë vendimet e kryetarit Ahmeti për gjithësecilin prej nesh. Ne, të gjithë bashkë po e trasojmë rrugën e jetëgjatësisë se BDI-së në bazë të interesave të përgjithshëm e jo të interesave individuale, në bazë të ambicieve të kombit, e jo të personit, një BDI e të gjithëve, e jo një BDI e të paktëve”, tha Grubi.

Latest Posts

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim Zëvendës kryeministren...

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

Mos i humbisni

Endriti sjell ” Kantia ” unik në stil e këndim

Pasi kishte mjaft komente pozitive dhe kënga " Esia " u prit mjaft mirë, ai po ecën me hapa të sigurt falë edhe zhanrit...

Rexhepi: Sot u prezantua dokumenti strategjik Programi Operativ Sektorial për Transport për vitet 2024-2027

Zëvendës ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi sot ishte pjesmarës në eventin e organizuar nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve me grupin punues...

Analistët: “Dashuria” e dy ish-“armiqve të përbetuar”, Kasami-Gashi, akt dëshpërimi dhe shterp!

“Është vetëm një përpjekje shterpe, për të mos thënë e dëshpëruar, e dy ish-kundërshtarëve të ashpër politik për të bërë një manovër të re...

Ra nga lartësia e pemës/ Humb jetën pas 11 ditësh tek Trauma 34-vjeçari

Një 34-vjeçar ka humbur jetën pas 11 ditësh, që qëndronte i shtruar në spitaline  Traumës.   Policia njofton se 34-vjeçari me iniciale P.K në datën...

“Princeshë e bukur”, një baladë e bukur nga Aleksander Gjelaj

Me tekst nga vet këngëtari Aleksander Gjelaj, muzikë nga vet ai dhe Florent Boshnjaku si dhe orkestrim nga Florent Boshnjaku, këngëtari Gjelaj vjen këtë...