Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Grubi: Fryma politike e Ali Ahmetit dhe BDI-së duhet të jetë e përjetshme sepse është më e mira për shqiptarët

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi mbrëmë nga tubimi i BDI-së në Çair tha se mobilizimi i madh i qytetarëvë për ta pritur në mënyrë madhështore Ali Ahmetin, dëshmon se Çairi dhe Shkupi nuk janë mosmirënjohës ndaj kontributit shumëvjeçar të kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti.

“Sonte, kjo pamje, ky mobilizim disa javor në të gjithë këshillat vendor të degës së Çairit, po i dëshmon kryetarit Ahmeti që: Çairi nuk është bukëpërmbystë, Shkupi nuk është mosmirënjohës, Çairi, Shkupi dhe shqiptarët janë me ty”, deklaroi Grubi.

Ai më tutje shtoj se e përjetshme në BDI duhet të mbetet vetëm fryma politike e Ali Ahmetit, pasi politika e tij ndihmoi në arritjet dhe faktorizimin e shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut.

“Të nderuar, gara dhe konkurenca të bën më të fortë e më të mirë, vetëm i dobëti ka frikë nga konkurenca. Asgjë nuk ka filluar me mua dhe asgjë nuk do të përfundoj me mua, ose edhe me secilin prej nesh, ne jemi vetëm kalimtarë, të përkohshëm, fryma e Ali Ahmetit dhe e BDI-së duhet të jetë e përhershme sepse është e drejtë për shqiptarët. Secili prej nesh ka vënë nga një gurë në kalanë e përbashkët të arritjeve të shqiptarëve, të BDI-së dhe të vendit në 22 vitet e kaluara. BDI ka avansuar në çdo gjeneratë, ndërsa sot vendosi standardet në këtë lartësi, mos na ktheni prapa këtu, le të garojmë nga kjo lartësi e sipër”, u shpreh Grubi.

Latest Posts

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Mos i humbisni

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...