Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Grubi: Reagimet ishin fantastike, të gjithë flasin për tubimet e BDI-së

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi në emisionin Top Tema në televizionin Telma ka folur rreth tubimit që mbrëmë pati, Bashkimi Demokratik për Integrim në Çair. Foli edhe për uraganin e paralajmëruar nga Ali Ahmeti në tubimin e mbrëmshëm.

Ai tha se mbrëmë askujt nuk i është bërë presion që të merr pjesë në tubimin e ftuar nga BDI-ja dhe tha se të njëjtën e dëshmuan edhe qytetarët mbrëmë.

“Të gjithë flasin për tubimin e BDI-së, gjatë gjithë kësaj jave është biseduar për këtë tubim. E dini, që nga zgjedhjet lokale nuk ka pasur mbledhje në Çair, dega asnjëherë nuk ka mbajtur mbledhje, po as nëndegët. Nuk kishte asnjë takim në të cilën kryetari Ahmeti do tu drejtohej aktivistëve të Çairit. Siç e dini, 2.5 vite ka mosmarveshje, për atë është dhënë aq pompozitet ardhjes së Ali Ahmetit. Nuk kemi harxhuar asnjë denarë, mediat e kanë bërë punën e tyre. BDI-ja ka organizim të mrekullueshëm”, tha mes tjerash Grubi.

Foli edhe për organizimin dhe hodhi poshtë “akuzat” për presion.

“Kam kulturë tjetër, nuk kam kulturë të presionit. Çdo pozitë që kam pasur në të kaluarën ka qenë më e madhe se tjetra, nuk mundem të bëj presion, jam i edukuar në mënyrë të tillë. Mbledhja ishte e qetë. Kishte atmosferë fantastike, më tepër se gjysma ishin gra”, deklaroi Grubi.

Latest Posts

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Mos i humbisni

Situata në veri të Kosovës/ Grubi fton autoritetet kosovare për kordinim me BE dhe SHBA për dialogun

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Kosovës duke bërë thirrje që autoritetet atje...

Ahmeti apelon për qetësim të situatës në veri të Kosovës dhe vazhdim të dialogut

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Republikës së Kosovës dhe rikthim të palëve në...

Flet drejtori Sulejmani: Me grafën e etnitetit po vendosim rregull, larg keqpërdorimeve (Video)

Drejtori i Drejtorisë për Udhëheqjen me Librat Amë, Emir Sulejmani në një intervistë për Indeks.mk flet mbi grafën e vendosjes së etnitetit në dokumentet...

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...