Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.   Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë: Tentuan ta destabilizojnë edhe Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë kryesorë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e...

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit” dhe Hristijan Mickoski. Të dy...

Grubi: Votat për ndryshimet Kushtetuese do të sigurohen

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi në emisionin Top Tema në televizionin Telma ka folur rreth ndryshimeve Kushtetuese. Ai ka thënë se është realist dhe se numri i deputetëve të nevojshme do të sigurohen. Foli edhe për Mickoskin dhe “dëshirën” e tij, për të votuar, pro-kundër ndryshimeve.

“Nuk jam optimist, jam realist, do t’ia dalim. Gjithçka që kemi thënë deri sot ja kemi dalë. Nuk punojmë vetëm për të siguruar shumicën e mjaftueshme, por ne punojmë të sigurojmë që e gjithë VMRO-ja të votojë për ndryshimet Kushtetuese. Mickoski nuk është deputet. Edhe po të dëshiron, nuk mund të votojë “Për” ndryshimet Kushtetuese. Sot, ne jemi anëtarë të NATO-s, jemi më të sigurt. Për tu bërë anëtarë të NATO-s kemi bërë shumë përpjekje. Të gjithë marrëveshjet që i kemi bërë na kanë ngritur si shoqëri, duke u nisur nga ajo, Marrëveshja e Ohrit”, deklaroi Grubi.

Tregoi edhe mënyrën se si do ta bindin VMRO-në.

“Do të merremi vesh me VMRO-në shumë thjeshtë, ashtu siç u morëm vesh herën e kaluar. Do të ketë zgjidhje për këtë problem. Jemi udhëheqës të cilët do të sjellim vendime të mira për qytetarët”, potencoi Grubi.

Latest Posts

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.   Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë: Tentuan ta destabilizojnë edhe Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë kryesorë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e...

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit” dhe Hristijan Mickoski. Të dy...

Mos i humbisni

Editorial/ Ali Ahmeti, hijerëndi i shqiptarisë!

Ali Ahmeti për arsye të shumta është shndërruar në një figurë unike politike. “Momento” nga latinishtja do të thotë “mos harro mbaje në mendje”....

Kina: Aleancat si NATO-ja mund të nxisin konflikt në Azi-Paqësor

Ministri kinez i Mbrojtjes, Li Shangfu, ka paralajmëruar të dielën kundër krijimit të aleancave ushtarake të ngjashme me NATO-n, në rajonin e Azi-Paqësorit, duke...

Izet Mexhiti koordinoi festën paralele të BDI-së në Tetovë me Lëvizjen BESA?!

Disa orë pas shpalljes së njoftimit për shënimin e 21 vjetorit të themelimit të Bashkimit Demokratik për Integrim zyrtarisht nga partija, manifestim ky që...

Nesër në Shkup, Ali Ahmeti shënon 21 vjetorin e BDI-së

Më 5 qershor (nesër) Bashkimi Demokratik për Integrim me koktej festiv do të festojë 21 vjetorin e formimit të kësaj partie. Nëpërmjet një postimi në...