Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Turp, Alibeaj po dëmton demokratët/ Alizoti: Berishën e mbajnë ndjekësit

Deputeti i PD, Tomorr Alizoti nuk i ka kursyer akuzat ndaj kreut të komanduar të kësaj force politike, Enkelejd Alibeaj. Ai deklaroi se kandidatët që Berisha ka janë njerëz të ndershëm përballë kundërshtarëve nga ‘kampi’ tjetër politik. Sipas tij, ndarja e PD po dëmton alternativat e duhura që po i serviren votuesve.

 

 

“Kandidatët e PD janë njerëz në radhë të parë, që është shumë e rëndësishme në një vend të korruptuar, të ndershëm. Janë njerëz përballë personave që kandidojnë. Po të marrim rastin e Tiranës, Këlliçi është një gjë e pastër,  kristal përpara Erion Veliajt, që është njeriu më i frikshëm në politik dhe më qesharak në artikulimin politik. Një njeri me një fjalor 70-80 fjalë, nuk del as në televizor dhe çon kaseta. Poltika është përballje”, tha ai.

 

Alizoti përsëriti dhe njëherë qëndrimin e tij kundrejt situatës së krijuar brenda së njëjtit lloj dhe bëri thirrje për unifikim.

 

“ Unë shpresoj dhe mendoj se PD ka shance të marrë shumëçka, por duhet unifikim i demokratëve. Duhet në këtë vend të bëhen zgjedhjet, zgjedhje. Mendoj se brenda kësaj rryme do të ketë një ndryshim pozitiv”, tha ai.

 

Alizoti theksoi se ndasitë duhen tejkaluar në emër të interesit të demokratëve dhe shqiptarëve.

Latest Posts

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Mos i humbisni

Ja pse “International Hair Clinic’s” është numër një në Shqipëri e Kosovë për mbjelljen e flokëve

Nëse dikur njerëzit bashkë me flokët e tyre humbnin edhe një pjesë nga sharmi i tyre, e dukeshin më të moshuar, sot ka zgjidhje...

Grubi priti në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka pritur në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar me të cilët kanë diskutuar mbi rëndësinë e...

5 milionë denarë për dokumentacionin teknik për kanalizimin fekal, atmosferik dhe stacionin filtrues në komunën e Bogovinës

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor dhe komuna e Bogovinës sot kanë nënshkruar marrëveshje për ndarjen e 5 milionë denarë për realizimin e...

Spanja regjistron pranverën më të nxehtë në histori

Pranvera e këtij viti ishte më e nxehta dhe dyta më thatë në Spanjë, që kur ky shtet ka nisur të regjistrojë temperaturat më...