Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.   Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë: Tentuan ta destabilizojnë edhe Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë kryesorë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e...

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit” dhe Hristijan Mickoski. Të dy...

Roland Bejko kandidat i PD në Tiranë/ Tabaku dhe Gaz Bardhi nuk votojnë, ja anëtarët e Kryesisë që votuan “Pro”

Kryesia e Partise Demokratike votoi mbremjen e kesaj te diele emrin e Roland Bejkos si kandidat per bashkine e Tiranes.

Mirepo ne votim ku ishte alternative edhe Jonila godole, nuk moren pjese disa prej figurave me te rendesishme te PD.

Emra si Jorida Tabaku, Gaz Bardhi apo Dhurata Cupi nuk moren pjese ne votim.

Ndersa per Roland Bejkon votuan Alibeaj, Agron Kapllanaj, Kreshnik Collaku, Orjola Pampuri etj.

 

1. Gazment Bardhi – nuk mori pjese ne votim
2. Dhurata Cupi – nuk mori pjese ne votim
3. Jorida Tabaku, nuk mori pjese ne votim
4. Ori Nebiaj, nuk mori pjese ne votim
5. Jonila Godole, nuk mori pjese ne votim

 

Pro Roland Bejkos

 

1. Fitim Zekthi
2. Taulanda Jupi
3. Kreshnik Collaku
4. Orjola Pampuri
5. Xhemal Gjunkshi
6. Flamur Hoxha
7. Gazment Koduzi
8. Enkelejd Alibeaj
9. Taulant Zeneli
10. Agron Kapllanaj

 

Abestenim

1. Indrit Sefa
2. Endri Hasa
3. Juela Hamati

Roland Bejko- Voton per Jonila Godole

Latest Posts

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.   Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë: Tentuan ta destabilizojnë edhe Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë kryesorë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e...

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit” dhe Hristijan Mickoski. Të dy...

Mos i humbisni

Editorial/ Ali Ahmeti, hijerëndi i shqiptarisë!

Ali Ahmeti për arsye të shumta është shndërruar në një figurë unike politike. “Momento” nga latinishtja do të thotë “mos harro mbaje në mendje”....

Kina: Aleancat si NATO-ja mund të nxisin konflikt në Azi-Paqësor

Ministri kinez i Mbrojtjes, Li Shangfu, ka paralajmëruar të dielën kundër krijimit të aleancave ushtarake të ngjashme me NATO-n, në rajonin e Azi-Paqësorit, duke...

Izet Mexhiti koordinoi festën paralele të BDI-së në Tetovë me Lëvizjen BESA?!

Disa orë pas shpalljes së njoftimit për shënimin e 21 vjetorit të themelimit të Bashkimit Demokratik për Integrim zyrtarisht nga partija, manifestim ky që...

Nesër në Shkup, Ali Ahmeti shënon 21 vjetorin e BDI-së

Më 5 qershor (nesër) Bashkimi Demokratik për Integrim me koktej festiv do të festojë 21 vjetorin e formimit të kësaj partie. Nëpërmjet një postimi në...