Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Ali Ahmeti: Fraksionim në BDI nuk ka

Pas mbledhjes së BDI-së në Tetovë, Ali Ahmeti në një deklaratë për media tha se është informuar kryesia e partisë për marrëveshjen Kosovë-Serbi, gjuha shqipe, puna e ekzekutivit dhe zhvillimet tjera në vend. Ku me shumicë votash është votuar raporti.

“Informova kryesinë për marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë në Ohër, marrëveshje kjo që është e rëndësishme si për ne si Maqedoni por edhe gjithë rajonin. Pres që kjo marrëveshje të respektohet dhe implementohet nga dy anët.

Pastaj fillova në raportin e ekzekutivit, për punën e ekzekutivit, gjuhën shqipe, infrastrukturën zhvillimet tjera në vend. Komunikimi, bashkëpunimi ekzekutiv, funksionimi i ekzekutivit. Jam i interesuar që partnerët e koalicionit të kenë pasqyrim, bashkëpunim mes vete.

Pastaj u hap çështja për diskutim, pasi u dëgjuan gjitha palët u shterën gjitha diskutimet dhe e hodhëm në votim, pjesëmarrja ishte e të gjithëve 26 kanë votuar për raportin, 6 ishin kundër dhe 3 abstenime dhe këtu përfundoi mbledhja e BDI-së, për mbledhjen e rradhës do shofim sipas nevojave dhe zhvillimeve” – deklaroi Ali Ahmeti.

Në pyetjen rreth Grupit të Zjarrit, Ali Ahmeti tha se BDI respekton vlerat e demokracisë.

“BDI është parti që respekton vlerat dhe demokracionë gjithashtu edhe mendimin kundër, sa i takon fraksionit unë kam pasur një tentim të tillë në kongres por me vota humba , sipas vendimeve të kongresit nuk lejohet të ketë fraksione dhe andaj nuk do vazhdojë kjo por duhet të pritet deri te Kongresi i radhës, çdo veprim ndryshe nga statuti është anarki, anarkia është kundër demokracisë, pra parimi është pakica i bindet shumicës” – deklaroi Ali Ahmeti.

Latest Posts

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Mos i humbisni

Fillojnë punët për ndërtimin e Korridorit 8

Nënkryetari i parë i Qeverisë dhe ministri për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Bashkësive, Artan Grubi, sot, në pikëpagesën Tetovë-Gostivar, do të merr pjesë...

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...