Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

BDI përshëndet vendosjen e gurthemelit të projektit më të madh në historinë e vendit – Korridorit 8

Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet aktin e sotëm të vendosjes së gurthemelit të Korridorit 8, investimit më të madh dhe projektit më të rëndësishëm infrastrukturor në historinë e vendit.
Në ditën e themelimit të NATO-s që simbolizon bashkimin e popujve, po fillon të ndërtohet një tjetër korridor bashkimi, një shteg i ri për përparimin e vendit dhe përforcimin e bashkëjetesës mes popujve të rajonit, i domosdoshëm për zhvillimin e përbashkët progresiv.
Korridori 8 është e ardhmja bashkëkohore që do të shkurtojë distancat kohore të udhëtimit, do të përshpejtojë dhe modernizojë qarkullimin tregtar të mallrave, do të na afrojë edhe më shumë me njëri – tjetrin në qëllimin madhor të përparimit dhe integrimit në Bashkimin Europian.
Investimi më i madh infrastrukturor në vlerë prej 1.3 miliardë euro do të mundësojë lidhje me autostradë me 6 korsi nga Kumanova e Shkupi, Tetova e Gostivari, Kërçova e Struga, deri në Tiranë, Durrës e Vlorë.
Ky projekt është shërbimi më i mirë që po i bëjmë gjeneratave të reja drejt një të ardhshme të bashkimit të forcave rreth të mirës së përgjithshme të vendeve tona.
Bashkimi Demokratik për Integrim uron proces të mbarë pune dhe përfundimin e këtij projekti kolosal në afatin e paraparë kohor.

Latest Posts

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Mos i humbisni

Situata në veri të Kosovës/ Grubi fton autoritetet kosovare për kordinim me BE dhe SHBA për dialogun

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Kosovës duke bërë thirrje që autoritetet atje...

Ahmeti apelon për qetësim të situatës në veri të Kosovës dhe vazhdim të dialogut

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Republikës së Kosovës dhe rikthim të palëve në...

Flet drejtori Sulejmani: Me grafën e etnitetit po vendosim rregull, larg keqpërdorimeve (Video)

Drejtori i Drejtorisë për Udhëheqjen me Librat Amë, Emir Sulejmani në një intervistë për Indeks.mk flet mbi grafën e vendosjes së etnitetit në dokumentet...

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...