Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

Lidhja e Prizrenit/ Ahmeti: 145 vjet më pas, fryma dhe porositë atdhetare të krerëve të saj janë gjallë

Me rastin e 145 vjetorit të themelit të Lidhjes së Prizrenit, kryetari i BDI Ali Ahmeti ka shkruar se sot kujtojmë me krenari një nga...

Rusia kritikon Islandën për ‘shkatërrim’ raportesh dypalëshe

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se vendimi i Islandës për të pezulluar aktivitetet e ambasadës në Moskë “shkatërron” bashkëpunimin dypalësh.   Islanda tha të...

Makina përplas motorin e Policisë Rrugore, lëndohet efektivi

Një motor i Policisë Rrugore është përfshirë në një aksident në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës”, në Fier.   Mësohet se një automjet tip...

Petro Koçi: Non-grata e Berishës, kosto e rëndë për opozitën

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi deklaron se shpallja “non-grata” e Sali Berishës nga SHBA u kthye në një kosto mjaft të rëndë për opozitën. I ftuar në emisionin QuoVadis në Vizion Plus, ai theksoi se ndarja e opozitës është shkak i këtij fakti dhe shtoi se PD përballet në këto zgjedhje me dy probleme të brendshme.

 

“Për mua janë dy gjëra të rëndësishme që lidhen me fatin e opozitës në këto zgjedhje. E para është braktisja e zgjedhjeve të 2019-ës, një autogol i rëndë që do japë pasoja dhe në këto zgjedhje dhe e dyta nuk është problemi pse janë ndarë këto e janë bërë dy apo tre, problemi është pse janë ndarë. Janë ndarë sepse Sali Berisha u shpall “non-grata” nga SHBA”, tha ai. “Në momentin që kampionët e demokracisë në botë shpallën SALI Berishën “non-grata” , cila duhet të jetë logjika e votuesit, përtej kësaj zënkës jo se është edhe Alibeaj përballë e këtej është Sali Berisha. Këto janë gjëra të vogla, më shumë janë pasoja. Këtu është thelbi i çështjes, nëse nuk do të kishte ndodhur kjo dhe do kishim një opozitë pa këto lloj traume, unë mendoj se do të kishim një opozitë shumë më të fortë”, shtoi ai.

Ai theksoi se vota e qytetarit shkon përtej individit dhe sipas tij, kryesisht në bashkitë e mëdha vota është edhe politike.

 

Latest Posts

Lidhja e Prizrenit/ Ahmeti: 145 vjet më pas, fryma dhe porositë atdhetare të krerëve të saj janë gjallë

Me rastin e 145 vjetorit të themelit të Lidhjes së Prizrenit, kryetari i BDI Ali Ahmeti ka shkruar se sot kujtojmë me krenari një nga...

Rusia kritikon Islandën për ‘shkatërrim’ raportesh dypalëshe

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se vendimi i Islandës për të pezulluar aktivitetet e ambasadës në Moskë “shkatërron” bashkëpunimin dypalësh.   Islanda tha të...

Makina përplas motorin e Policisë Rrugore, lëndohet efektivi

Një motor i Policisë Rrugore është përfshirë në një aksident në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës”, në Fier.   Mësohet se një automjet tip...

Mos i humbisni

Nikollovski: Kavaçevski kreativ, Mickoski bashkëpunues, Ahmeti largpamës!

“Mund të ketë shpresë për Maqedoninë, tregoi takimi i liderëve, për habinë e të gjithëve. Tre liderët e partive më të mëdha politike ranë...

24 vjet nga kapitullimi i Serbisë

ot bëhen 24 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes ushtarako-teknike të Kumanovës, me të cilën iu dha fund luftës në Kosovë, duke u dorëzuar ish-ushtria...

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...