Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Vizita e kryeministrit Plenkoviq/ Grubi: Kroacia mbështet Maqedoninë e Veriut drejt rrugës së eurointegrimit

Kryeministri kroat Andrej Plenkoviq ka qëndruar sot për vizitë në qytetin e Shkupit, me ç’rast ka takuar edhe përfaqësuesit e politikës në vend.

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi pas takimit më Plenkoviq shkruan në faqen e tij zyratare në Facebook se Maqedonia e Veriut dhe Kroacia si dy vende anëtare të NATO-s ndajnë të njejtat qëndrime për paqe dhe stabilitet, ndaj vlerëson lartë dhe përkahjen që Kroacia jep për rrugën eurointegruese të Maqedonisë së Veriut.

Postimi i plotë:

Me nderime të larta shtetërore mirëpritëm sot në vendin tonë delegacionin qeveritar të Republikës së Kroacisë të kryesuar nga Kryeministri kroat, z. Andrej Plenkoviq.
Diskutuam mbi raportet e shkëlqyera bilaterale mes vendeve tona pa çështje të hapura duke shprehur përcaktimin për thellimin e mëtejshëm të bashkëpunimit, mbi perspektivën europiane të vendit tonë dhe përkrahjen konsistente që Kroacia i jep aspiratës sonë të eurointegrimit.
Si vende anëtare të NATO-s ndajmë të njëjtat qëndrime për paqe dhe stabilitet në lidhje me situatat në nivel rajonal dhe botëror, si dhe të njejtën gatishmëri për kontribut në operacionet paqësore ndërkombëtare.

https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/772265047596349

Latest Posts

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Mos i humbisni

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...