Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Ish luftëtari i UÇK-së thumbon Grupin e zjarrrit: Mos manipuloni me UÇK-në, në vend të ushtarëve i punësuat bijtë e bijat e UDBASHËVE!

Pasi që deputeti Izet Mexhiti dhe “tajfa” për rreth në të ashtuquajturin “fraksion” politik kanë kërkuar që të miratohet ligj për veteranët, invalidët dhe ish-ushtarët e UÇK-së kanë shpërthyer reagimet në rrjetet sociale të ish-ushtarëve, si dhe familjarëve të dëshmorëve. Ata e cilësojnë nisëm e Mexhitit manipuluese dhe me motive të përfitimit politik.

Një ndër ata që ka reaguar është edhe ish-ushtari i UÇK-së, Fexhri Asipi Abrashi. Ai kërkon nga Mexhiti që mos luaj me ndjenjat e ushtarëve dhe familjet e dëshmorëve.

“O Izet Mexhiti mos luaj me ndjenjat e ushtarëve, luftëtarëve, familjet e dëshmorëve dhe invalidët! Nuk e kam ndërmend të polemizoj me Izet Mexhitin, por a tash tu kujtua se statusi i veteranëve, invalidëve dhe familjeve të dëshmorëve nuk është rregulluar!
O Izet nënkryetar partie ke qenë! Mos e përmendni UÇK-në për interesa tuaja! Asnjë nuk do e lejojmë të përfitojë nga ne, derisa të punësohen të gjithë ushtarët se keni ushtar që 20 vjet që nuk e keni punësuar bile duhet tu siguroni rroga atyre për 20 vjet siç u siguruat familjareve tuaj!”, është shprehur ish-ushtari në rrjetin social Facebook, përcjell Indeks.mk

Ai mëtej shkruan se, i ndjeri babi i tij, konkurroi për mësues në vitin 2005 dhe 2009 i mbyllët konkurset, nuk e pranuat edhe pse UDBA ja kishte marrë të drejtën e punësimit në punë shtetërore !

“Kërkova shofer ambasadori nuk më pranuat kurse aty erdhi familjari i një UDBASHI në punë nën-punës ambasade tash për çka luftova unë? 20 vjet votoj BDI familjarisht asnjë vend punë asnjë si nga familja e babait edhe nga familja e dajallarëve! Bile kur kanë konkurruar nuk i keni punësuar ato por i keni punësuar ata bijtë e bijat e UDBASHËVE!”, nënvizon Fexhri Asipi Abrashi, ish-ushtar i UÇK-së.

Latest Posts

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Mos i humbisni

Situata në veri të Kosovës/ Grubi fton autoritetet kosovare për kordinim me BE dhe SHBA për dialogun

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Kosovës duke bërë thirrje që autoritetet atje...

Ahmeti apelon për qetësim të situatës në veri të Kosovës dhe vazhdim të dialogut

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Republikës së Kosovës dhe rikthim të palëve në...

Flet drejtori Sulejmani: Me grafën e etnitetit po vendosim rregull, larg keqpërdorimeve (Video)

Drejtori i Drejtorisë për Udhëheqjen me Librat Amë, Emir Sulejmani në një intervistë për Indeks.mk flet mbi grafën e vendosjes së etnitetit në dokumentet...

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...