Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.   Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë: Tentuan ta destabilizojnë edhe Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë kryesorë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e...

Vrasja e reperit XXXTentacion, caktohet dënim i përjetshëm për tre vrasësit

Tre persona të akuzuar për grabitjen pas vrasjes së reperit amerikan XXXTentacion në vitin 2018 janë dënuar me burgim të përjetshëm.

 

 

Michael Boatwright, 28, Dedrick Williams, 26, dhe Trayvon Newsome, 24 vjeç, u dënuan secili muajin e kaluar për vrasje të shkallës së parë dhe grabitje të armatosur, pas tetë ditësh diskutime të trupës gjykuese.

 

Atyre nuk iu dha mundësia e lirimit të parakohshëm.

Sulmuesit qëlluan dhe vranë muzikantin, jashtë një dyqani motoçikletash, teksa i vodhën 50,000 dollarë.

 

Ata u identifikuan nga kamerat në vendin e vrasjes, si dhe nga video në celularët e tyre që tregonin se mbanin kartëmonedha në duar disa orë pas vrasjes.

 

20-vjeçari XXXTentacion po dilte nga dyqani kur një makinë i bllokoi rrugën. Menjëherë janë shfaqur dy persona të armatosur me të cilët ka debatuar, ndërsa njëri prej tyre e ka qëlluar dhe e ka vrarë.

Një person i katërt është përfshirë në pritë, por dënimi i tij ende nuk është bërë i ditur.

XXXTentacion publikoi albumin e tij të parë në moshën 17 vjeçare. Ai po përballej me akuzat për dhunë në familje për rrahjen e të dashurës së tij shtatzënë.

Latest Posts

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.   Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë: Tentuan ta destabilizojnë edhe Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë kryesorë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e...

Mos i humbisni

Aksidentohen turistët, shpëtojnë mrekullisht dy personat që ndodheshin në automjet

Dy turistë të cilët udhëtonin nga Tirana në drejtim të Klosit janë aksidentuar në fshatin Xibër – Hane.   Mjeti me të cilin ata udhëtonin...

Editorial/ Ali Ahmeti, hijerëndi i shqiptarisë!

Ali Ahmeti për arsye të shumta është shndërruar në një figurë unike politike. “Momento” nga latinishtja do të thotë “mos harro mbaje në mendje”....

Kina: Aleancat si NATO-ja mund të nxisin konflikt në Azi-Paqësor

Ministri kinez i Mbrojtjes, Li Shangfu, ka paralajmëruar të dielën kundër krijimit të aleancave ushtarake të ngjashme me NATO-n, në rajonin e Azi-Paqësorit, duke...

Izet Mexhiti koordinoi festën paralele të BDI-së në Tetovë me Lëvizjen BESA?!

Disa orë pas shpalljes së njoftimit për shënimin e 21 vjetorit të themelimit të Bashkimit Demokratik për Integrim zyrtarisht nga partija, manifestim ky që...