Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

Hill: Kemi probleme shumë thelbësore me Kurtin

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, tha se Uashingtoni ka “disa probleme shumë thelbësore” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.   Në një intervistë për Zërin...

Cilësia e dobët e ajrit nga zjarret kanadeze ndikon deri në Karolinën e Veriut

Zyrtarët paralajmëruan banorët të qëndrojnë brenda dhe të kufizojnë aktivitetet në natyrë të enjten pasi një mjegull e dendur dhe e rrezikshme tymi nga...

Policia sekuestron dy armë zjarri e një thikë në Prishtinë


Prishtinë: Policia sekuestron dy armë zjarri e një thikë.

Policia e Kosovës ka sekuestruar dy armë zjarri dhe njw thikë në Prishtinë

Nga zyrtarët policor janë shoqëruar në stacione policore, dy persona të dyshuar dhe ka sekuestruar dy armë zjarri dhe një thikë.

Sekuestrimi i armëve është kryer në dy raste dhe lokacione të ndryshme.

Në rastin e parë në lagjen Sofalia, në Prishtinë, pas raportimit për të shtëna me armë, menjëherë kanë reaguar njësi të stacionit Qendra, të cilët kanë shoqëruar një person dhe sekuestruar, një armë zjarri.

Siç tregon Policia I dyshuari, mashkull, pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt, ndaj tij është iniciuar rast për armëmbajtje pa leje, dhe përdorim të armës.

Ndërsa rasti i dytë i sekuestrimit të një arme zjarri dhe një thike, është realizuar nga njësite të stacionot Veriu, në rrugën “Ilir Konushevci” në Prishtinë, ku për veprën sulm dhe armëmbajtje pa leje është shoqëruar i dyshuari :

F.C, mashkull, 25 vjeç, i cili pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Latest Posts

Hill: Kemi probleme shumë thelbësore me Kurtin

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, tha se Uashingtoni ka “disa probleme shumë thelbësore” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.   Në një intervistë për Zërin...

Cilësia e dobët e ajrit nga zjarret kanadeze ndikon deri në Karolinën e Veriut

Zyrtarët paralajmëruan banorët të qëndrojnë brenda dhe të kufizojnë aktivitetet në natyrë të enjten pasi një mjegull e dendur dhe e rrezikshme tymi nga...

Mos i humbisni

5 milionë denarë për dokumentacionin teknik për kanalizimin fekal, atmosferik dhe stacionin filtrues në komunën e Bogovinës

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor dhe komuna e Bogovinës sot kanë nënshkruar marrëveshje për ndarjen e 5 milionë denarë për realizimin e...

Spanja regjistron pranverën më të nxehtë në histori

Pranvera e këtij viti ishte më e nxehta dhe dyta më thatë në Spanjë, që kur ky shtet ka nisur të regjistrojë temperaturat më...

BDI: Le t’i votojë Mickoski ndryshimet kushtetuese, BDI për integrim në BE del prej Qeverie

Bashkimi Demokratik për Integrim në mënyrë “ekspres” i është përgjigjur kërkesës së kreut të VMRO-së, Hristian Mickoski për daljen e BDI-së nga Qeveria. Sipas tyre,...

Shkatërrimi i digës/ Ukrainas evakuon mijëra banorë, OKB paralajmëron pasoja

Ukraina është duke evakuuar mijëra njerëz të mërkurën, pasi sulmi në digën Kahovka ka rezultuar me vërshime të mëdha.   Dhjetëra fshatra tashmë i ka marrë...