Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Hill: Kemi probleme shumë thelbësore me Kurtin

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, tha se Uashingtoni ka “disa probleme shumë thelbësore” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.   Në një intervistë për Zërin...

Arben Çuko: Erion Veliajn e ka “garën” me Edi Ramën

Ish deputeti i Partisë Socialiste Arben Çuko ka thënë se kryebashkiaku i Tiranë Erion Veliaj e ka “garën” me kryeministrin Edi Rama.

 

Nga studio e Quo Vadis, ai tha se Veliaj është pasuesi i Ramës dhe si i tillë, mbështetjen më të madhe politike e ka nga ky i fundit.

 

Nëse arrin të marrë mandatin e tretë, Veliaj sipas Çukos do të vijojë planin e tij për zhvillimin e kryeqytetit, i cili mund të ketë shfaqur edhe problemet e veta.

 

Janë dy rryma, dy bazamente kryesore, në drejtim të fushatës elektorale për zgjedhjet lokale, ta kthejnë në politike apo ta kthejnë në administrative.

 

Kush po përpiqet ta kthejë në politike? Opozita.

 

Edi Rama para disa ditësh tha ne nuk do bëjmë fushatë.

 

Askush i vetëm nuk mundet dot që të garojë. Edhe për kryeplak jo më për kryebashkiak. Erion Veliaj është kandidati i PS. Nisur nga kjo, unë mendoj që problemi më i madh i Veliajt është a do mundet ai të ecë në të njëjtën shpejtësi që ka ecuar kryetari i bashkisë 2000-2011 Edi Rama. Kush është trashëgimia politike e Veliajt? Është Edi Rama.

 

Veliaj është në vazhdimësi të planeve të veta të zhvillimit të qytetit. Çdo zhvillim, i një qyteti të madh ka dhe problemet e veta. Një qytetar që jeton në Tiranë, që do të rrisë fëmijët apo bëjë biznes, do arrijnë në përfundimin që zhvillimi i Tiranës nuk mund të ndalet dot. 

Latest Posts

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Hill: Kemi probleme shumë thelbësore me Kurtin

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, tha se Uashingtoni ka “disa probleme shumë thelbësore” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.   Në një intervistë për Zërin...

Mos i humbisni

Grubi priti në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka pritur në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar me të cilët kanë diskutuar mbi rëndësinë e...

5 milionë denarë për dokumentacionin teknik për kanalizimin fekal, atmosferik dhe stacionin filtrues në komunën e Bogovinës

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor dhe komuna e Bogovinës sot kanë nënshkruar marrëveshje për ndarjen e 5 milionë denarë për realizimin e...

Spanja regjistron pranverën më të nxehtë në histori

Pranvera e këtij viti ishte më e nxehta dhe dyta më thatë në Spanjë, që kur ky shtet ka nisur të regjistrojë temperaturat më...

BDI: Le t’i votojë Mickoski ndryshimet kushtetuese, BDI për integrim në BE del prej Qeverie

Bashkimi Demokratik për Integrim në mënyrë “ekspres” i është përgjigjur kërkesës së kreut të VMRO-së, Hristian Mickoski për daljen e BDI-së nga Qeveria. Sipas tyre,...