Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Çerdhja “FIDANI” në Çair tre javë pa rrymë, reagojnë prindërit e fëmijëve

Në rubrikën Raporto edhe Ti që është hapur në portalin TS, ka arritur një skandal tjetër nga Çairi. Sipas një prindi çerdhja Petar Pan ka tre javë që është pa rrymë, ndërsa autoritetet komunale as që ju intereson, përcjellë Indeks.mk

“Në IPKKF “Fidani”Çair-Shkup objekti Petar Pan, sot është java e tretë që nuk ka rrymë. Fëmijët prej orës 8 deri në orën 4 janë në terr. Kjo çerdhe është nën komunën e Çairit. Autoritetet e komunës së bashku me drejtoreshën e çerdhes Gzime Bakiu ende janë në gjumë ndërsa fëmijët viktima. Kryetari i komunës ka kohë dhe resurse që të paguan prej buxhetit të komunës iftare kurse çështjen e çerdheve nuk e merr parasysh” thuhet në reagimin e tij dërguar në TS në rubrikën Raporti edhe TI .

Për të dëshmuar se nuk ka rrymë, prindi bën edhe një video duke ecur drejt zileve të çerdhes ku shihet se nuk funksionojnë asnjë nga zilet edhe pse çerdhja Petar Pan duket në gjendje të mjerueshme.

Për më shumë ndiqeni videon e dërguar nga prindi i një fëmiu të çerdhes Petar Pan nga Çairi në adresë të TS në rubrikën Raporto edhe TI.

https://www.facebook.com/tetovasot2/videos/892226502073495/?mibextid=Nif5oz

Latest Posts

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Mos i humbisni

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...