Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Mensuri i pakënaqur me tenderin nga komuna, Bilalli i jep edhe pagë mujore

Skandali financiar për të cilin shkroi mbrëmë portali informativ indeks.mk nuk mbaron aty.

Përveç 4 milionë denarëve të transferuara në xhiro-llogarinë e “I-Point Marketing”, për materiale të shtypura dhe promotive, kryetari i Komunës së Tetovës Bilall Kasami kujdeset që pronari i kësaj kompanie të marrë edhe rrogë mujore nga Komuna e Tetovës.

Indeks.mk ka zbuluar edhe listën ku shihet se Mensur Aliti, i cili në dokumente paraqitet si pronar, është i kontratuar dhe i punësuar nga Komuna e Tetovës.

Sipas dokumentit, Aliti nga Komuna e Tetovës në muaj merr nga 22 mijë denarë.

Burime të sigurta të indeks.mk-së konfirmojnë se Aliti është i punësuar si “ekspert” i furnizimeve publike në kabinetin e kryetarit të Komunës së Tetovës, Bilall Kasami.

Aliti në opinion njihet si person i afërt i Sekretarit të Lëvizjes Besa, Adnan Azizi dhe në të kaluarën kur Lëvizja Besa ka qenë në pushtet, ai ka qenë i angazhuar në kabinetin e zv.ministrit të Kulturës, Sedat Sulejmani.

Ndryshe, dje indeks.mk raportoi se Mensur Aliti me kompaninë e tij, “I-Point Marketing”, me nënshkrim të Bilall Kasamit ka “marrë” dy kontrata vlera e të cilave pa TVSH, kalon shumën prej 4.1 milion denarëve për materiale të shtypura e promotive të cilat obligohet sipas nevojës t’i dorzojë komunës.

Por Aliti nuk është “militanti” i vetëm i punësuar në Komunën e Tetovës, nga ky institucion marrin rrogë edhe disa “militantë” të tjerë për të cilët indeks.mk do të raportojë në vazhdim./indeks.mk/

Latest Posts

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Mos i humbisni

Ja pse “International Hair Clinic’s” është numër një në Shqipëri e Kosovë për mbjelljen e flokëve

Nëse dikur njerëzit bashkë me flokët e tyre humbnin edhe një pjesë nga sharmi i tyre, e dukeshin më të moshuar, sot ka zgjidhje...

Grubi priti në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka pritur në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar me të cilët kanë diskutuar mbi rëndësinë e...

5 milionë denarë për dokumentacionin teknik për kanalizimin fekal, atmosferik dhe stacionin filtrues në komunën e Bogovinës

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor dhe komuna e Bogovinës sot kanë nënshkruar marrëveshje për ndarjen e 5 milionë denarë për realizimin e...

Spanja regjistron pranverën më të nxehtë në histori

Pranvera e këtij viti ishte më e nxehta dhe dyta më thatë në Spanjë, që kur ky shtet ka nisur të regjistrojë temperaturat më...