Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

LSDM: Nuk ka dallim Mickoski dhe Apasiev, ata janë kundër Evropës!

VMRO – DPMNE dhe Hristijan Mickoski, janë pengu i “Levicës”, janë kundër të gjitha vendimeve strategjike dhe rrugës evropiane të shtetit, kështu i ka reaguar LSDM-ja në pushtet opozitares VMRO-DPMNE, pas akuzave të saj për keqpërdorim të pushtetit nga socialdemokratët, informon PRESSonline.al

“Mickoski dhe VMRO-DPMNE nuk e mbështetën fillimin e negociatave me BE-në. Përkundrazi, kur propozimi europian dhe konkluzionet e tij ishin në tryezë, përhapën histeri dhe organizuan protesta të dhunshme. Së bashku me partnerin e tyre të koalicionit ‘Levicën’ përhapën lajme të rreme për gjoja kërcënimin ndaj gjuhës maqedonase, e trembën popullin me asimilimin dhe bullgarizimin që nuk ndodhi, por përkundrazi negociatat me BE-në filluan me mbrojtje të gjuhës dhe identitetit maqedonas. Ata nuk e përkrahën as Marrëveshjen me Frontex-in, Marrëveshjen e parë me BE-në e nënshkruar në gjuhën maqedonase pa shtesa dhe fusnota, e njohur nga të gjitha vendet anëtare”, thonë nga LSDM.

Nga atje theksojnë se VMRO-DPMNE dhe “Levica” ishin dhe janë kundër anëtarësimit në BE.

“Një konfirmim tjetër i kësaj është se ata nuk kanë deleguar përfaqësues në grupet e punës për ndryshimet kushtetuese. Siç u sollën kur vendi u bë anëtar i NATO-s, vazhdojnë me të njëjtin destruktivitet edhe për integrimin evropian. VMRO-DPMNE, është peng i ‘Levicës’, është kundër çdo vendimi të rëndësishëm strategjik dhe politik. LSDM së bashku me popullin nuk do të lejojë që shteti të ngecë e as të kthehet prapa”, konstatojnë nga LSDM-ja e Dimitar Kovaçevskit.

Latest Posts

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Ukraina akuzon Rusinë për bllokim të marrëveshjes për drithëra

Ministria e Rinovimit dhe Infrastrukturës së Ukrainës tha më 1 qershor se marrëveshja për eksportin e grurit, e ndërmjetësuar nga OKB-ja, është ndërprerë sërish...

Grubi në Opinion komenton situatën në Kosovë dhe nevojën e kordinimit me SHBA

Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi thotë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk është konsultuar me qeverinë maqedonase për zhvillimet në veri...

Mos i humbisni

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...

Drama e luftës/ Në Bakhmut kanë mbetur vetëm 500 banorë, ishin 70 mijë

Kanë mbetur vetëm 500 njerëz në Bakhmut, qyteti në Ukrainën lindore në qendër të luftimeve të dhunshme që nga vera e kaluar.   Këtë e deklaroi kryetari...