Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

“Nuk ishte në plan të largohet Alternativa”, Thaçi zbulon skemën se si u zhvilluan bisedimet për rikonstruimin e Qeverisë

Edhe pse dikur kundërshtar, për lideri e PDSH-së, Menduh Thaçin hyrja e Aleancës për Shqiptarët në Qeveri, është vendim i duhur.

“E vërteta më e madhe, së paku ashtu duket në opinion, se nga gjithë pjesëmarrësit në Qeveri, unë dukem më i dobëti, sepse kam më pak interesa. Por ishte vendim i mirë dhe i duhur për ta mbajtur në këmbë këtë Qeveri. Nuk është lehtë… Na pyeti një funksionarë na tha sa ministra shqiptarë janë në Qeveri? Unë edhe Aliu (Ali Ahmeti – lideri i BDI-së) nuk e dinim, kjo ishte para se të hyjë Aleanca (Aleanca për Shqiptarët) në Qeveri”, tha Thaçi në ClickPlus në TV21.

Shtoi se bisedimet janë zhvilluar ndërmjet liderit të BDI-së, Ali Ahmeti dhe ASh-së, më pas është përfshirë edhe kryeministri Dimitar Kovaçevski. Zbulon se në fillim nuk ishte në plan që të largohet Alternativa.

“Mund të them planifikim, sepse bisedat me Aleancën më shumë i ka zhvilluar Aliu (Ali Ahmeti – lideri i BDI-së), pastaj i është bashkëngjitur kryeministri dhe takimi ynë në Tiranë ishte formal, çështjet ishin kryer më parë. Paraqitja e Grupit të zjarrit, e solli në pozitë të palakueshme BDI-në, sepse ia humbi potencën politike… Në fund kur është përmbyllur matematika, sinqerisht ta them se nuk ka qenë në plan të largohet Alternativa”, tha më tej Thaçi.

Latest Posts

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Mos i humbisni

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...