Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

Lidhja e Prizrenit/ Ahmeti: 145 vjet më pas, fryma dhe porositë atdhetare të krerëve të saj janë gjallë

Me rastin e 145 vjetorit të themelit të Lidhjes së Prizrenit, kryetari i BDI Ali Ahmeti ka shkruar se sot kujtojmë me krenari një nga...

Rusia kritikon Islandën për ‘shkatërrim’ raportesh dypalëshe

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se vendimi i Islandës për të pezulluar aktivitetet e ambasadës në Moskë “shkatërron” bashkëpunimin dypalësh.   Islanda tha të...

Makina përplas motorin e Policisë Rrugore, lëndohet efektivi

Një motor i Policisë Rrugore është përfshirë në një aksident në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës”, në Fier.   Mësohet se një automjet tip...

Babai i Astritit apel publik djalit të tij: Nëse je gjallë kthehu në shtëpi, i ke të falura të gjitha

Sot bëhen tetë ditë nga zhdukja e Astrit Ismailit nga banesa e tij në Shkup. Nga e hëna e javës së kaluar 26 vjeçari nga Gostivari nuk ka pasur kontakt me asnjë nga familjarët e tij, të cilët vazhdimisht kanë apeluar për ndihmë për gjetjen e të birit. Babai i tij, Fehin Ismaili i bën apel djalit të vet Astritit që nëse është shëndoshë e mirë, të kthehet në shtëpi, pavarësisht çfarë i ka ndodhur apo nëse ai mund të ketë gabuar diçka.

Babai nuk dyshon se djali i tij të ketë pasur ndonjë problem me dikë. Thotë se në Shkup ka studiuar dhe njëkohësisht ka punuar.

Babai i Astritit bën të ditur se deri ditën e sotme nuk kanë marrë asnjë informacion nga institucionet kompetente për zhdukjen e të birit. Thotë se janë të rezervuara si policia në Gostivar, ashtu edhe ajo në Shkup.

Astrit Ismaili ka qendruar me banesë në Shkup në rrugën: VARSAVSKA numër 17. Gjërat e tij personale si telefon, laptop të gjitha ishin gjetur në banesë. Familja e Astritit i cili është fejuar para dy muajsh, lusin të gjithë ata persona nëse e takojnë djalin e tyre të kontaktojnë policinë ose të lajmërohen në numrin e telefonit: 071 433 777.

Latest Posts

Lidhja e Prizrenit/ Ahmeti: 145 vjet më pas, fryma dhe porositë atdhetare të krerëve të saj janë gjallë

Me rastin e 145 vjetorit të themelit të Lidhjes së Prizrenit, kryetari i BDI Ali Ahmeti ka shkruar se sot kujtojmë me krenari një nga...

Rusia kritikon Islandën për ‘shkatërrim’ raportesh dypalëshe

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se vendimi i Islandës për të pezulluar aktivitetet e ambasadës në Moskë “shkatërron” bashkëpunimin dypalësh.   Islanda tha të...

Makina përplas motorin e Policisë Rrugore, lëndohet efektivi

Një motor i Policisë Rrugore është përfshirë në një aksident në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës”, në Fier.   Mësohet se një automjet tip...

Mos i humbisni

Nikollovski: Kavaçevski kreativ, Mickoski bashkëpunues, Ahmeti largpamës!

“Mund të ketë shpresë për Maqedoninë, tregoi takimi i liderëve, për habinë e të gjithëve. Tre liderët e partive më të mëdha politike ranë...

24 vjet nga kapitullimi i Serbisë

ot bëhen 24 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes ushtarako-teknike të Kumanovës, me të cilën iu dha fund luftës në Kosovë, duke u dorëzuar ish-ushtria...

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...