Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.   Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë: Tentuan ta destabilizojnë edhe Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë kryesorë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e...

Deputetja e VV-së: Institucionet e Kosovës janë të përgatitura për zgjedhjet në veri


Fejza (VV): Institucionet e Kosovës janë të përgatitura për zgjedhjet në veri.

Deputetja e VV-së, Arjeta Fejza, po vlerëson se institucionet e Kosovës i kanë ndërmarrë të gjithë hapat e nevojshëm për organizimin e zgjedhjeve në veri këtë të diele.

Fejza e ftuar në “Edicionin Special” në Klan Kosova, ka thënë se institucioneve u takon që ky proces të realizohet normalisht.

“Ndërkohë që ajo që u takon institucioneve është pra të garantojë që ky proces do të realizohet normalisht, dhe për një gjë të tillë mendoj që institucionet tona janë të përgatitura”, ka thënë Fejza.

“Këto janë disa nga detajet të rëndësishme të cilat do ta përcjellin procesin tutje, ajo çka unë besoj është që procesi do të realizohet në formë të tillë, që asnjë nga detajet logjistike nuk do të pengojë mirëmbajtjen dhe mbarëvajtjen e këtij procesi”.

“Mendoj që të gjitha institucionet janë duke kryer detyrën e vet dhe janë duke i bërë përgatitjet e nevojshme. Sigurisht që nuk po flasim për një situatë krejtësisht të zakonshëm dhe nuk po flasim për një situatë që rezonin ngjashëm në të gjithë territorin e Kosovës, duke pasur parasysh këto specifika institucionet tona janë duke i bërë të gjithë hapat që duhet të ndërmerren që ky proces të shkojë në formë të tillë, që të mundësohet shprehja e vullnetit të qytetarëve”, u shpreh ajo.

Latest Posts

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.   Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë: Tentuan ta destabilizojnë edhe Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë kryesorë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e...

Mos i humbisni

Aksidentohen turistët, shpëtojnë mrekullisht dy personat që ndodheshin në automjet

Dy turistë të cilët udhëtonin nga Tirana në drejtim të Klosit janë aksidentuar në fshatin Xibër – Hane.   Mjeti me të cilin ata udhëtonin...

Editorial/ Ali Ahmeti, hijerëndi i shqiptarisë!

Ali Ahmeti për arsye të shumta është shndërruar në një figurë unike politike. “Momento” nga latinishtja do të thotë “mos harro mbaje në mendje”....

Kina: Aleancat si NATO-ja mund të nxisin konflikt në Azi-Paqësor

Ministri kinez i Mbrojtjes, Li Shangfu, ka paralajmëruar të dielën kundër krijimit të aleancave ushtarake të ngjashme me NATO-n, në rajonin e Azi-Paqësorit, duke...

Izet Mexhiti koordinoi festën paralele të BDI-së në Tetovë me Lëvizjen BESA?!

Disa orë pas shpalljes së njoftimit për shënimin e 21 vjetorit të themelimit të Bashkimit Demokratik për Integrim zyrtarisht nga partija, manifestim ky që...