Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.   Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë: Tentuan ta destabilizojnë edhe Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë kryesorë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e...

Drejtori Sulejmani takoi ministrin Lloga, kordinojnë aktivitetet për etnitetin në çertifikatë dhe regjistrimin e personave fantom

Në ambientet e Ministrisë së Drejtësisë bashkërisht me ekipin tim realizuam takim pune me Ministrin e Drejtësisië z.Krenar Lloga dhe bashkëpuntorët e tij, për t’i bashkëkoordinuar aktivitetet mbi zgjidhjen përfundimtare për vendosjen e grafës së etnisë në çertifikatat e lindjes.
Ne si Drejtori, bashkërisht me Ministrinë e drejtësisë punojmë në hartimin e rregullores së re, rregullore e cila do përpilohet nga Drejtoria për udhëheqjen e librave amë, ndërsa Ministria do e miraton dhe aprovon të njejtën për të filluar aplikimi mvarësishtë nga mundësitë teknike që ne si drejtori i posedojmë.
Gjithashtu biseduam edhe për plotësim ndryshimin e Ligjit për regjistrimin e personave të paregjistruar.
Me Ministrin u dakorduam që ky bashkëpunim të vazhdon edhe në të ardhmen, gjithnjë për një mënyrë më të mirë të shërbimeve për qytetarët.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=139977945711639&set=pcb.139978215711612

Latest Posts

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.   Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë: Tentuan ta destabilizojnë edhe Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë kryesorë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e...

Mos i humbisni

Aksidentohen turistët, shpëtojnë mrekullisht dy personat që ndodheshin në automjet

Dy turistë të cilët udhëtonin nga Tirana në drejtim të Klosit janë aksidentuar në fshatin Xibër – Hane.   Mjeti me të cilin ata udhëtonin...

Editorial/ Ali Ahmeti, hijerëndi i shqiptarisë!

Ali Ahmeti për arsye të shumta është shndërruar në një figurë unike politike. “Momento” nga latinishtja do të thotë “mos harro mbaje në mendje”....

Kina: Aleancat si NATO-ja mund të nxisin konflikt në Azi-Paqësor

Ministri kinez i Mbrojtjes, Li Shangfu, ka paralajmëruar të dielën kundër krijimit të aleancave ushtarake të ngjashme me NATO-n, në rajonin e Azi-Paqësorit, duke...

Izet Mexhiti koordinoi festën paralele të BDI-së në Tetovë me Lëvizjen BESA?!

Disa orë pas shpalljes së njoftimit për shënimin e 21 vjetorit të themelimit të Bashkimit Demokratik për Integrim zyrtarisht nga partija, manifestim ky që...