Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.   Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë: Tentuan ta destabilizojnë edhe Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë kryesorë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e...

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit” dhe Hristijan Mickoski. Të dy...

Topalli: Veliaj s’e ka provuar kurrë veten përballë një opozitari të vërtetë

Jozefina Topalli zgjedhjet e 14 majit i konsideron si të vetmet ku kreu aktual i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj përballet me një opozitë të vërtetë. Në fjalën e saj në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus, Topalli theksoi se në betejat e mëparshme, Veliajt i është dhuruar mandati nga ish kreu i PD, Lulzim Basha.

 

“Erion Veliaj nuk është votuar asnjëherë për të provuar veten në garë, në 2019 e mori pa asnjë garë sepse Lulzim Basha ia dhuroi, katër vite mëparë kishte përsëri aleancën e Lulzim Bashës, pavarësisht se nxori kandidat shumë të mirë në atë kohë doktori, doktor Kosovën, por Lulzim Basha kishte një raport dhe vazhdon ta ketë një raport shumë special me Veliajn. Veliaj nuk e ka provuar kurrë veten me një kandidat real politik, me një opozitë reale që nxjerrë një kandidat dhe që pretendon ta marrë bashkinë”, shtoi ajo.

 

Në të njëjtën kohë, Topalli theksoi se opozita është e vendosur për të fituar këto zgjedhje përmes koalicionit “Bashkë Fitojmë”. Lidhur me aleancën me partinë e Ilir Metës, Topalli tha se është një nevojë për bashkim forcash përballë kundërshtarit direkt.

 

Latest Posts

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.   Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë: Tentuan ta destabilizojnë edhe Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë kryesorë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e...

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit” dhe Hristijan Mickoski. Të dy...

Mos i humbisni

Editorial/ Ali Ahmeti, hijerëndi i shqiptarisë!

Ali Ahmeti për arsye të shumta është shndërruar në një figurë unike politike. “Momento” nga latinishtja do të thotë “mos harro mbaje në mendje”....

Kina: Aleancat si NATO-ja mund të nxisin konflikt në Azi-Paqësor

Ministri kinez i Mbrojtjes, Li Shangfu, ka paralajmëruar të dielën kundër krijimit të aleancave ushtarake të ngjashme me NATO-n, në rajonin e Azi-Paqësorit, duke...

Izet Mexhiti koordinoi festën paralele të BDI-së në Tetovë me Lëvizjen BESA?!

Disa orë pas shpalljes së njoftimit për shënimin e 21 vjetorit të themelimit të Bashkimit Demokratik për Integrim zyrtarisht nga partija, manifestim ky që...

Nesër në Shkup, Ali Ahmeti shënon 21 vjetorin e BDI-së

Më 5 qershor (nesër) Bashkimi Demokratik për Integrim me koktej festiv do të festojë 21 vjetorin e formimit të kësaj partie. Nëpërmjet një postimi në...