Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Kritikat nga vendasit, Absolut Vodka ndalon eksportet në Rusi

Marka suedeze e vodkës Absolut Vodka do të ndalojë sërish eksportin në Rusi.

 

Eksportet e vodkës ishin pezulluar kur filloi lufta, por marka rinovoi eksportet në fund të vitit të kaluar.

 

Vendimi për ta bërë këtë shkaktoi reagime të shumta në Suedi, ku prodhohet pija alkoolike.

 

CEO i Absolut, Stephanie Durroux, tha në një deklaratë të martën se reagimi gjatë ditëve të fundit reflekton qartë rolin që Absolut luan për komunitetin e tij të gjerë në Suedi, prandaj Absolut Company ka vendosur të ndalojë eksportin e markës së saj në Rusi.

 

Durroux tha që që nga marsi 2022, në përputhje me sanksionet ndërkombëtare dhe kufizimet ligjore lokale, aktiviteti në Rusi është reduktuar fuqishëm dhe investimet e marketingut janë ndalur.

 

Duke siguruar qëndrueshmërinë ekonomike të filialit të saj të shpërndarjes përmes furnizimit të kufizuar, Pernod Ricard ka qenë në gjendje të mbrojë ekipin e tij lokal nga çdo përgjegjësi penale lokale, në lidhje me falimentimin e qëllimshëm në veçanti.

Latest Posts

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Mos i humbisni

Situata në veri të Kosovës/ Grubi fton autoritetet kosovare për kordinim me BE dhe SHBA për dialogun

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Kosovës duke bërë thirrje që autoritetet atje...

Ahmeti apelon për qetësim të situatës në veri të Kosovës dhe vazhdim të dialogut

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Republikës së Kosovës dhe rikthim të palëve në...

Flet drejtori Sulejmani: Me grafën e etnitetit po vendosim rregull, larg keqpërdorimeve (Video)

Drejtori i Drejtorisë për Udhëheqjen me Librat Amë, Emir Sulejmani në një intervistë për Indeks.mk flet mbi grafën e vendosjes së etnitetit në dokumentet...

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...