Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do hapen vende të reja të punës/ Realizuesi i Korridoreve 8 dhe 10D duhet 51% të të punësuarve ti ketë nga vendi

Ndërmarrja Publike për Rrugë Shtetërore njofton se puna për ndërtimin e Korridoreve 8 dhe 10-d do të realizohet në përputhje me ligjin ekzistues të miratuar për partnerin strategjik në vitin 2021.

Ndërmarrja Publike për Rrugët Shtetërore njofton se fuqia punëtore për ndërtimin e korridoreve 8 dhe 10-d do të kryhet në përputhje me ligjin ekzistues të miratuar për partnerin strategjik në vitin 2021.

Sipas detyrimit ligjor, thuhet në njoftim, kontraktori duhet të shfrytëzojë së paku 51 për qind të punëtorëve, shtetas të Maqedonisë.

Kontratat që janë nën juridiksionin e Ndërmarrjes Publike kanë tregues të konfidencialitetit për shkak të teknologjive të punës dhe modeleve të menaxhimit të kompanisë, por edhe për shkak të mbrojtjes nga konkurrenca, bëjnë të ditur Ndërmarrja Publike për Rrugët Shtetërore.

Latest Posts

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Mos i humbisni

Fillojnë punët për ndërtimin e Korridorit 8

Nënkryetari i parë i Qeverisë dhe ministri për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Bashkësive, Artan Grubi, sot, në pikëpagesën Tetovë-Gostivar, do të merr pjesë...

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...