Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim Zëvendës kryeministren...

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

30 ushtarë të plagosur nga serbët/ BE: Të ndalet përshkallëzimi i situatës pa kushte

Pas tensioneve të së hënës nata në veri të Kosovës kaloi e qetë, por mëngjesin e kësaj të marte protestuesit janë rikthyer sërish.   Megjithatë deri...

Flori në vlerë $20 mln grabiten në aeroportin e mallrave në Toronto

Ngarkesa është zhdukur prej të hënës pasi kishte ardhur me avion disa orë më parë, tha policia.

Autoritetet në Kanada tha se po hetojnë një grabitje të paskrupullt të një ngarkesë floriri prej rreth 20 milionë dollarë kanadezë dhe sende të tjera me vlerë, në aeroportin e Pearson në Toronto.

Mbrëmjen e të enjtes, policia rajonale tha se floriri dhe sende të tjera me vlerë ishin vjedhur nga kontejnerët që u shkarkuan nga avioni.

“Avioni kishte ardhur pasditen e hershme. Sipas procedurës normale ngarkesa u shkarkua dhe u transportua nga avioni drejt magazinave të mallrave”, tha inspektori Stephen Duivesteyn duke njoftuar vjedhjen e pazakontë.

“Mund të them se kontejneri kishte ngarkesë të vlerës së lartë. Kishte flori por dhe sende të tjera të vlerës së lartë monetare”.

Hetuesit thanë se vjedhja është nga më të mëdhatë në historinë e krimit në Kanada, por duke cituar “hetimet në vijim” ata thanë se nuk mund të jepenin detaje të tjera.

Minierat e floririt nga veriu i Ontario shpesh dërgojnë prodhimin e tyre me këtë aeroport, që është nga më të mëdhenjtë për mallra në vend.

Duivesteyn shtoi se grabitja dukej si një akt “profesional” ndërsa policia nuk identifikonte as origjinën dhe as destinacinin e kargos së grabitur.

Kjo nuk është hera e parë që një grabitje ndodh në aeroportin e Paerson, teksa në 25 shtator 1952, $215,000 në formë lingotash ari u vodhën aty.

Latest Posts

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim Zëvendës kryeministren...

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

30 ushtarë të plagosur nga serbët/ BE: Të ndalet përshkallëzimi i situatës pa kushte

Pas tensioneve të së hënës nata në veri të Kosovës kaloi e qetë, por mëngjesin e kësaj të marte protestuesit janë rikthyer sërish.   Megjithatë deri...

Mos i humbisni

Rexhepi: Sot u prezantua dokumenti strategjik Programi Operativ Sektorial për Transport për vitet 2024-2027

Zëvendës ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi sot ishte pjesmarës në eventin e organizuar nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve me grupin punues...

Analistët: “Dashuria” e dy ish-“armiqve të përbetuar”, Kasami-Gashi, akt dëshpërimi dhe shterp!

“Është vetëm një përpjekje shterpe, për të mos thënë e dëshpëruar, e dy ish-kundërshtarëve të ashpër politik për të bërë një manovër të re...

Ra nga lartësia e pemës/ Humb jetën pas 11 ditësh tek Trauma 34-vjeçari

Një 34-vjeçar ka humbur jetën pas 11 ditësh, që qëndronte i shtruar në spitaline  Traumës.   Policia njofton se 34-vjeçari me iniciale P.K në datën...

“Princeshë e bukur”, një baladë e bukur nga Aleksander Gjelaj

Me tekst nga vet këngëtari Aleksander Gjelaj, muzikë nga vet ai dhe Florent Boshnjaku si dhe orkestrim nga Florent Boshnjaku, këngëtari Gjelaj vjen këtë...