Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Rusia hedh bombë në qytetin rus: Ishim të detyruar

Një avion luftarak rus hodhi një bombë në një qytet rus me më shumë se 400,000 banorë të enjten vonë, duke lënë një krater 40 metra të gjerë, raportojnë mediat ndërkombëtare.

 

Mësohet se si pasojë e këtij shpërthimi u dëmtuan disa ndërtesa në zonë.

 

Mediat shtetërore e konsideruan këtë incident si një lëshim urgjent të mjetit ajror.

 

Një avion rus Su-34, një gjuajtës-bombardues me dy motorë, lëshoi ​​municionin mbi qytetin e Belgorodit, 40 kilometra në veri të kufirit me Ukrainën, sipas raporteve nga agjencitë shtetërore të lajmeve RIA Novosti dhe TASS.

 

“Rreth orës 22:15 me orën e Moskës, më 20 prill, kur një aeroplan Su-34 i Forcave Ajrore Ruse po kryente një fluturim mbi qytetin e Belgorodit, ndodhi një lëshim urgjent i një municioni ajror,” citoi TASS Ministria e Mbrojtjes ruse.

 

“Kjo ndodhi në kryqëzimin e njërës prej rrugëve qendrore, duke lënë një krater të madh me ndikim me një rreze prej 20 metrash,” tha Vyacheslav Gladkov, guvernatori i rajonit Belgorod, në një postim në Telegram.

 

Kryetari i bashkisë së Belgorodit Valentin Demidov shkroi në kanalin e tij Telegram se disa ndërtesa u dëmtuan nga shpërthimi.

 

Dy persona u raportuan të plagosur nga shpërthimi, tha Gladkov.

 

Rajoni i Belgorodit ka qenë skena e disa shpërthimeve dhe bombardimeve që nga pushtimi i Rusisë në Ukrainën fqinje në shkurt 2022.

Latest Posts

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Mos i humbisni

Situata në veri të Kosovës/ Grubi fton autoritetet kosovare për kordinim me BE dhe SHBA për dialogun

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Kosovës duke bërë thirrje që autoritetet atje...

Ahmeti apelon për qetësim të situatës në veri të Kosovës dhe vazhdim të dialogut

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Republikës së Kosovës dhe rikthim të palëve në...

Flet drejtori Sulejmani: Me grafën e etnitetit po vendosim rregull, larg keqpërdorimeve (Video)

Drejtori i Drejtorisë për Udhëheqjen me Librat Amë, Emir Sulejmani në një intervistë për Indeks.mk flet mbi grafën e vendosjes së etnitetit në dokumentet...

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...