Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Keni bërë plane për vikend, ky është parashikimi i motit


Kështu do të jetë moti në fundjavën e Bajramit

Dita e dytë e Fitër Bajramit pritet të jetë me shi, ndërsa e treta pritet të jetë më e ngrohtë.

Sipas Prishtina Weather, në fillim të javës së ardhshme pritet mot i vranët dhe me reshje shiu.

“Në fillim të javës së fundit të prillit pritet mot më i paqëndrueshëm përfshinë vendin, ku paraqiten kushte për zhvillime të rrebesheve të shiut, lokalisht të shoqëruara edhe me bubullima. Nga dita e mërkurë edhe pritet një rënie e lehtë e temperaturës së ajrit”.

“Indeksi i cilësisë së ajrit do të jetë në përgjithësi në vlera të pranueshme. Pluhuri shkretinor që depërton nga lindja, nga tokat e thata të Azisë qendrore, ka gjasa të rrisë koncentrimet e grimcave të materies, që edhe mund të çojnë indeksi në vlera të dobëta apo të pashëndetshme”.

22.04 – Intervale më të gjata me diell. Pasdite mundësi për riga lokale shiu.

23.04 – Kryesisht me diell dhe ngrohtë.

24.04 – Kryesisht me vranësira. Pasdite më vonë priten zhvillime të rrebesheve të shiut me bubullimë.

25.04 – Vranësira dhe intervale me diell. Orëve të pasdites priten rrebeshe shiu me bubullima.

26.04 – Kryesisht me vranësira dhe shi orëve të mëngjesit. Pasdite më vonë reshjet pushojnë.

Temperaturat maksimale arrijnë edhe deri në 19C e 20C ditën e diel, e deri ditën e mërkurë zbresin në 12C. Ndërsa temperaturat minimale luhaten ndërmjet 4C e 8C.

Nga e diela frynë erë e lehtë dhe mesatarisht e fuqishme nga jugperëndimi 2-14m/s, e ditën e mërkurë ndryshon drejtimin në verilindore.

Shtypja atmosferike mbetet lehtazi e lartë mbi vlera normale, me tendencë të rënies javën vijuese.

Latest Posts

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Mos i humbisni

Situata në veri të Kosovës/ Grubi fton autoritetet kosovare për kordinim me BE dhe SHBA për dialogun

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Kosovës duke bërë thirrje që autoritetet atje...

Ahmeti apelon për qetësim të situatës në veri të Kosovës dhe vazhdim të dialogut

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Republikës së Kosovës dhe rikthim të palëve në...

Flet drejtori Sulejmani: Me grafën e etnitetit po vendosim rregull, larg keqpërdorimeve (Video)

Drejtori i Drejtorisë për Udhëheqjen me Librat Amë, Emir Sulejmani në një intervistë për Indeks.mk flet mbi grafën e vendosjes së etnitetit në dokumentet...

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...