Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

“Lashë mandatin për të marrë oksigjenin në bazë”/ Boçi “ngre alarmin”: Të rinjtë s’punojnë në Elbasan

Kandidati i “Bashkë Firojmë” për Bashkinë e Elbasanit Luçiano Boçi tha se la mandatin e deputetit për të marrë më shumë oksigjen nga qytetarët në bazë.

 

Në një intervisetë për emisionin Spotlight në Vizion Plus, Boçi tha se lënia e mandatit është një sakrificë për çdo politikan.

 

Sakrifica është të lësh mandatin dhe te ikësh nga niveli i lartë që sa ngjitesh oksigjeni pakësohet të zbresësh në bazë, aty ku oksigjenin ta japin qytetarët.

 

Oksigjeni më i madh është kur je në bazë. Në kemi koncept të gabuar për politikën. Ne duhet ta shohim si një angazhim të karrierës personale. Është një mekanizëm për të shtyrë para progresin”, tha Boçi.

 

Kandidati për kryebashkiak  ka “ngritur alarmin” edhe për të rinjtë, për të cilët tha se nuk punojnë në Elbasan, por në Tiranë. Qyteti sipas tij është kthyer në një fjetore.

 

Sot shqetësim është se të rinjtë nuk punojnë në Elbasan, por në Tiranë se kanë jetë më të mirë dhe paga më të mira. Aleancën e kam me Belindin, jo me Erionin. Tiranën nuk e ka bërë Erion Veliaj por pastrimi i parave. I riu që fle në Elbasan se i bie më lirë, do 20 vjet të blejë një shtëpi në Tiranë. Elbasani duhet të bëhet atraktiv jo vetëm për njerëzit por edhe për biznesin”.

Latest Posts

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Mos i humbisni

Fillojnë punët për ndërtimin e Korridorit 8

Nënkryetari i parë i Qeverisë dhe ministri për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Bashkësive, Artan Grubi, sot, në pikëpagesën Tetovë-Gostivar, do të merr pjesë...

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...