Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Gjenerali kryesor ukrainas: Dimri nuk do të ndalojë ofensivën e Kievit, përparimi më i madh nuk ka ardhur ende

Dimri nuk do të ngadalësojë kundërsulmin e Ukrainës dhe përparimi më i madh i Kievit nuk ka ardhur ende. Kështu deklaroi gjenerali që...

Spanja e heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke e hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të...

Grubi në Klan Debat: Shqiptarët nuk e durojnë vazalitetin, i duan punëtorët

Duke folur për hedhjen e gurëthemelit të Korridorit 8-të, zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në Klan Debat zbuloi se të gjitha partitë politike kanë qenë të ftuar në këtë eveniment.

Ai thoata që nuk morrën pjesë në këtë ngjarje hodhën vrerë ndaj këtij projekti, u bashkuan me VMRO-DPMNE-në.

Sipas Grubit, e gjithë kjo poo bëhet për inate politike.

“I ftuam partite politike të marrin pjesë ne gurthemelin e korridorit 8, nuk na erdhen dhe hodhën vrerë ndaj këtij projekti, u bashkuan me VMRO-DPMNE-në në kuvend në të gjitha projektet anti-shqiptare, po bëhët argat e dashakeqësve, për çka? Vetëm për inate politike! Nuk ka qeveri, nuk ka parlament funksional pa parti shqiptare dhe kjo duhet te dihet qrtë. Të gjitha debatat aktuale përçarëse bëhër për të mjegulluar gjendjen aktuale politike në Maqedoni. Shqiptarët nuk durojnë vazal, por duan punëtorë, për dallim nga opozita që nuk i do shqiptarët e zotë dhe shqiptarët me ide”, deklaroi Grubi.

Latest Posts

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Gjenerali kryesor ukrainas: Dimri nuk do të ndalojë ofensivën e Kievit, përparimi më i madh nuk ka ardhur ende

Dimri nuk do të ngadalësojë kundërsulmin e Ukrainës dhe përparimi më i madh i Kievit nuk ka ardhur ende. Kështu deklaroi gjenerali që...

Spanja e heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke e hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të...

Mos i humbisni

Vuçiç mban fjalën në OKB: Shpallja e Kosovës shtet i pavarur copëzoi Serbinë, nuk kemi shkelur kurrë mbi territorin e saj

Ne sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka zgjedhur të flasë për Kosovën, edhe pse...

Krydiplomati kinez: Pekini dhe Moska duhet të thellojnë bashkëpunimin

Kryediplomati i Kinës i tha presidentit rus, Vladimir Putin, se Kina dhe Rusia duhet të punojnë për të forcuar bashkëpunimin në dritë të “një...

Bashkia Tiranë vijon me rehabilitimin e rrugëve në kryeqytet

Ekipi i Mirëmbajtjes së Rrugëve në Bashkinë e Tiranës ka ndërhyrë këto ditë për rehabilitimin e shtresave asfaltike në disa segmente të rëndësishme...