Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Gjenerali kryesor ukrainas: Dimri nuk do të ndalojë ofensivën e Kievit, përparimi më i madh nuk ka ardhur ende

Dimri nuk do të ngadalësojë kundërsulmin e Ukrainës dhe përparimi më i madh i Kievit nuk ka ardhur ende. Kështu deklaroi gjenerali që...

Spanja e heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke e hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të...

Grubi: Retorika anti-shqiptare e VMRO bëhet për të ndikuar tek votuesit e tyre

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi në një intervistë për Klan Maqedoni ka folur për propagandën anti-shqiptare dhe fushatën e VMRO-së dhe fotografitë e Mickoskit me kallashnikov.

Sipas Grubit, kjo retorikë po bëhet për të ndikuar tek votuesit e tyre, raporton indeks.mk

Thotë se ata nuk mund ta pranojnë se ka shqiptarë të zotë që janë kryetar kuvendi, deputetë, ministra, drejtorë apo funksionerë shqiptarë “Ka retorikë të ulët propagandistike ndaj shqiptarëve nga partitë opozitare maqedonase. Del ai kryetari me kallashnikov të zbrazur, me një fotografi nga koha e kryerjes së ushtrisë dhe kërcenon, pastaj kalojnë në retorike ku thonë se nësë shqiptarëet u ngritën ne këmbë në vitin 2001 për të drejtat e tyre tashmë është koha të ngriten maqedonasit etj… Kjo retorikë po bëhet për të ndikuar tek votuesit e tyre, për të kthyer mendësine e para shumë viteve në raport me shqiptarët. Nuk mund ta pranojnë se ka shqiptarë të zotë që janë kryetar kuvendi, deputetë, ministra, drejtorë apo funksionerë shqiptarë. Është nivel i ulet i diskutimi ajo gjuhë që po përdoret nga opozita maqedonase”, tha Grubi.

https://fb.watch/k6xgoCYvNR/

Latest Posts

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Gjenerali kryesor ukrainas: Dimri nuk do të ndalojë ofensivën e Kievit, përparimi më i madh nuk ka ardhur ende

Dimri nuk do të ngadalësojë kundërsulmin e Ukrainës dhe përparimi më i madh i Kievit nuk ka ardhur ende. Kështu deklaroi gjenerali që...

Spanja e heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke e hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të...

Mos i humbisni

Vuçiç mban fjalën në OKB: Shpallja e Kosovës shtet i pavarur copëzoi Serbinë, nuk kemi shkelur kurrë mbi territorin e saj

Ne sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka zgjedhur të flasë për Kosovën, edhe pse...

Krydiplomati kinez: Pekini dhe Moska duhet të thellojnë bashkëpunimin

Kryediplomati i Kinës i tha presidentit rus, Vladimir Putin, se Kina dhe Rusia duhet të punojnë për të forcuar bashkëpunimin në dritë të “një...

Bashkia Tiranë vijon me rehabilitimin e rrugëve në kryeqytet

Ekipi i Mirëmbajtjes së Rrugëve në Bashkinë e Tiranës ka ndërhyrë këto ditë për rehabilitimin e shtresave asfaltike në disa segmente të rëndësishme...