Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Kërçovë, Tetovë, Strugë, Gostivar, Manastir… APLIKONI!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel & Enka po vijon...

Papa Françesku: Emigrantët nuk e pushtojnë Evropën

Papa Françesku ka thënë të shtunën se qeveritë perëndimore duhet të kujdesen më shumë për migrantët që e kalojnë Mesdheun, sepse “ata që e...

Bozhanaj “çmendet” në gjykatë/ Autori i plagosjes së efektivit të policisë: Jam amerikan!

“Jam amerikan dhe jo shqiptar”. Këto kanë qënë fjalët e pakta që Klered Bozhanaj i ka thënë përpara gjykatës këtë të shtunë, ndërkohë...

Endrit Shabani: Ja pse nuk dolëm me kandidat në Tiranë

Nisma Thurje në vendoret e 14 majit kandidon vetëm për këshillat bashkiakë, duke mos nxjerrë një emër për kryebashkiak në asnjë qytet.

 

Drejtuesi i Thurjes, Endri Shabani në një intervistë për emisionin Quo Vadis tha se e ka marrë këtë vendim pasi ishin të vetëdijshëm që nuk do të fitonin dot dhe nuk donin të gënjenin qytetarët.

 

Shabani shtoi se raundin e parë ata e kaluan duke mbledhur 9 mijë firma për tu regjistruar në zgjedhje, por janë shumë larg 160 mijë të tillave për kryebashkiak në Tiranë.

 

“Në këto zgjedhje i kemi me dy raunde. Provuam raundin e parë , mblodhëm rreth 9 mijë firma në Tiranë që janë të mjaftueshme për tu përfaqësuar në Këshillin Bashkiak, por janë shumë larg 160 mijë votave që duhen për të fituar për kryetar bashkie.

 

Në vend që të zgjidhnim një betejë që do e humbnim, zgjodhëm të bëjmë një betejë që mund ta fitojmë. Problemi kryesor që ka sot Shqipëria është që njerëzit edhe kur janë të mërzitur me klasën e vjetër politike, mendojnë që të rinjtë nuk kanë shanse për të fituar. Është shumë e rëndësishme për t’i zgjidhur betejat me kujdes për të mos gënjyer qytetarët.

 

Kemi pasur oferta nga të gjithë por ne kemi zgjedhur të shkojmë vetëm në këshillat bashkiakë, që të kemi duart e lira të bëjmë çfarë të duam. Ne duam të anulojmë koncesionet e autobuzave në Tiranë”.

Latest Posts

Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Kërçovë, Tetovë, Strugë, Gostivar, Manastir… APLIKONI!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel & Enka po vijon...

Papa Françesku: Emigrantët nuk e pushtojnë Evropën

Papa Françesku ka thënë të shtunën se qeveritë perëndimore duhet të kujdesen më shumë për migrantët që e kalojnë Mesdheun, sepse “ata që e...

Bozhanaj “çmendet” në gjykatë/ Autori i plagosjes së efektivit të policisë: Jam amerikan!

“Jam amerikan dhe jo shqiptar”. Këto kanë qënë fjalët e pakta që Klered Bozhanaj i ka thënë përpara gjykatës këtë të shtunë, ndërkohë...

Mos i humbisni

Britania përgatit aktakuzë për 5 të dyshuar për spiunim për Rusinë

Prokuroria në Britaninë e Madhe do të ngrejë aktakuzë ndaj pesë personave të cilët dyshohet se kanë spiunuar për Rusinë, njoftoi BBC të enjten.   Orlin...

Vrasja e 33-vjeçarit në Shkodër/ U qëllua pranë automjetit, trupi u gjet nga familjarët

Familjarët ishin ato që gjetën trupin e vrarë të 33-vjeçarit, Valter Fejza, që u ekzekutua mbrëmjen e kësaj të enjteje në Shkodër. Ai...

Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy mbërriti në Kapitol të enjten mes pikëpyetjesh të ngritura nga republikanët nëse Kongresi duhet të miratojë një raund të ri...