Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Studio e bukurisë “Joliebeauty” në Zvicër gati të mirëpres këngëtaret e estrardes

Liriane Kadrija-Mani, është mes femrave shqiptare të suksesshëm dhe të dëshmuara në botën e bukurisë dhe të estetikës. Njihet për profesionalizmin dhe kreativitetin unik...

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Kusari-Lila akuzon opozitën: Duket se e ka ndikuar arrestimin e Nagip Krasniqit


Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka hedhur dyshime se opozita qëndron mbrapa prokurorisë për arrestimin e Nagip krasniqit, shefit të KEK’ut të cilit i është pezulluar pozita.

Gjatë një interviste te DPT te Fidani, Kusari-Lila, ka deklaruar se opozita deri para dy vite ishte në pushtet.

”Ekziston një argumentim i thjesht, kur këta kanë fillu me fol për sektorin e energjisë janë munduar të nxjerrin gjëra të paqena. Vitin e kaluar kërkonin hetim për subvencionet 100 milionshe që shkonin për qytetarët“, ka deklauar Kusari-Lila.

Deputetja e pushtetit ka folur për disa suksese të KEK’ut. Kusari-Lila tha se nuk është duke e mbrojtur Nagip Krasniqin.

”Atë e mbron avokati i tij sipas procedurës penale”, ka deklaruar ajo, teksa tha se nëse opozita ka prova atëherë duhet t’i dorëzojë në vendin e duhur.

Për më shumë, Kusari-Lila pati kritika për formën në të cilën po bëhet debat në Kuvendin e Kosovës.

Opozita po e akuzon Qeverinë që ka lidhje të ngushta me Nagip Krasniqin, i dyshuar për keqpërdorim të pozitës në KEK.

Sipas partive opozitare ekziston një lidhje në mes kryeministrit, Albin Kurti dhe Martin Berishajt e Nagip Krasniqit.

Latest Posts

Studio e bukurisë “Joliebeauty” në Zvicër gati të mirëpres këngëtaret e estrardes

Liriane Kadrija-Mani, është mes femrave shqiptare të suksesshëm dhe të dëshmuara në botën e bukurisë dhe të estetikës. Njihet për profesionalizmin dhe kreativitetin unik...

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Mos i humbisni

Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy mbërriti në Kapitol të enjten mes pikëpyetjesh të ngritura nga republikanët nëse Kongresi duhet të miratojë një raund të ri...

IDEA: Komuna e Haraçinës më e sukseshmja tek komunat shqiptare

Në Analizën e Institutit për Demokraci dhe Analiza Ekonomike për 13 komuna të monitoruara, krerët e Strugës, Çairit dhe Bogovinës nuk e kanë realizuar...

Vuçiç mban fjalën në OKB: Shpallja e Kosovës shtet i pavarur copëzoi Serbinë, nuk kemi shkelur kurrë mbi territorin e saj

Ne sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka zgjedhur të flasë për Kosovën, edhe pse...