Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Gjenerali kryesor ukrainas: Dimri nuk do të ndalojë ofensivën e Kievit, përparimi më i madh nuk ka ardhur ende

Dimri nuk do të ngadalësojë kundërsulmin e Ukrainës dhe përparimi më i madh i Kievit nuk ka ardhur ende. Kështu deklaroi gjenerali që...

Spanja e heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke e hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të...

“Tesa Academy” me 29 dhe 31 maj sjell “Seminarin Bombë” në Tiranë e Prishtinë

“Tesa Academy” me qendrat e saj në Kosovë dhe Shqipëri, si akademia më serioze, inovative dhe profesionale e bukurisë dhe estetikes, po sjell “Seminarin Bombë”. Ky seminar i cilësuar si “bombë”, është ndryshe nga të tjerët për shkak të ekskluziviteve që do të prezantojë.

“Tesa Academy”, në krye me profesionisten e dëshmuar Kujtesa Gashi-Tesa, që është master në shumë profile të bukurisë dhe estetikës, premtojnë se “Seminari Bombë” do të mbetet në historisë, pasi është tre në një, meqe do të mësohen e praktikohen teknika revolucionare për mirëmbajtjen dhe trajtimin e lëkurës së fytyrës, grim dhe fkokë dhe ku do të zbulohen të gjitha risitë, teknikat, truqet dhe fshehtësitë e profileve. Do të ketë teori dhe praktikë. Në këtë seminar, ata që do të marrin pjesë dhe ta shfrytëzojnë këtë mundësi të artë, do të kenë mundësi të aftësohen nga emra të mëdhenjë të fushës së bukurisë dhe estetikes, të cilësuar si yje të zanatit.

Në “Seminarin Bombë” do të ligjerojnë dhe punojnë në praktikë me pjesmarrësit, Ekrem Genç, Özlem Akyel, Murad Baradzade, Emrah Erenler, Ayhan Akyurt dhe Kujtesa Gashi. Pjesmarrësit e seminarit, do te paisen me çertifikata nga masterat e angazhuar në këtë event të madh. “Bombë” është një seminar ndryshe, që do të mbahet në Tiranë me 29 ja dhe në Prishtinë me 31 maj.

Latest Posts

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Gjenerali kryesor ukrainas: Dimri nuk do të ndalojë ofensivën e Kievit, përparimi më i madh nuk ka ardhur ende

Dimri nuk do të ngadalësojë kundërsulmin e Ukrainës dhe përparimi më i madh i Kievit nuk ka ardhur ende. Kështu deklaroi gjenerali që...

Spanja e heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke e hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të...

Mos i humbisni

Vuçiç mban fjalën në OKB: Shpallja e Kosovës shtet i pavarur copëzoi Serbinë, nuk kemi shkelur kurrë mbi territorin e saj

Ne sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka zgjedhur të flasë për Kosovën, edhe pse...

Krydiplomati kinez: Pekini dhe Moska duhet të thellojnë bashkëpunimin

Kryediplomati i Kinës i tha presidentit rus, Vladimir Putin, se Kina dhe Rusia duhet të punojnë për të forcuar bashkëpunimin në dritë të “një...

Bashkia Tiranë vijon me rehabilitimin e rrugëve në kryeqytet

Ekipi i Mirëmbajtjes së Rrugëve në Bashkinë e Tiranës ka ndërhyrë këto ditë për rehabilitimin e shtresave asfaltike në disa segmente të rëndësishme...