Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

Lumir Abdixhiku: Kurti solli diçka më shumë se Asociacioni, bëri edhe këtë gabim kapital


Abdixhiku: Kurti solli diçka më shumë se Asociacioni, bëri edhe këtë gabim kapital.

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, thotë se Albin Kurti bëri një gabim kapital në marrëveshjen e Ohrit dhe Brukselit.

Abdixhiku tha në emisionin DPT te Fidani në T7 se në preambulën e marrëveshjes së Brukselit të dakorduar më 27 shkurt, është gabim i madh për Kosovën që nuk mund të kthehet pas.

“Është hera e parë në histori që Kosova merret vesh për një pikë ku nuk ka paragjykim për statusin final. Është hera e parë që pranohet kjo prej pavarësisë. Këto janë obligime ndërkombëtare. Për këto po flas. Nuk ka kthim prapa. Për herë të parë pas pavarësisë, Kosova pranon një pikë ku nuk paragjykohet statusi”, tha ai.

Tutje ai tha se Kurtin nuk e fajëson askush për ardhjen e Asociacionit, por për atë që ka nënshkruar.

“Nuk e fajëson askush që e solli Asociacionin. Por ai solli dicka më shumë se ajo. Kjo është lehtë e evidentueshme”, shtoi ai.

Latest Posts

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

Mos i humbisni

DASH: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundërshtojnë përpjekjet që të barazohet vrasja e rreshterit të Kosovës, Afrim Bunjaku, me sulmuesit “që ishin të përfshirë në...

“Stadiumi”, “Ballistët” ngrenë “alarmin”: Bilall Kasami tenton të tallet dhe mashtron tetovarët të cilët jetojnë për Shkëndijën

Nërpërmes një reagimi në “Facebook”, tifo-grupi nga Tetova, “Ballistët” kanë ngritur alarmin nëpërmes të cilit kërkojnë përgjegjësi për mos mbajtjen e premtimit për ndërtimin...

Të shtëna me armë zjarri në një spital në Holandë/ Nuk dihet numri i saktë i viktimave

Dy incidente me të shtëna armësh në Roterdam kanë rezultuar në një numër të paspecifikuar të viktimave, tha Policia më 28 shtator.   Një sulmues...