Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Gjenerali kryesor ukrainas: Dimri nuk do të ndalojë ofensivën e Kievit, përparimi më i madh nuk ka ardhur ende

Dimri nuk do të ngadalësojë kundërsulmin e Ukrainës dhe përparimi më i madh i Kievit nuk ka ardhur ende. Kështu deklaroi gjenerali që...

Spanja e heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke e hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të...

Presidentja Osmani përfundon vizitën në Maqedoni të Veriut


Nga ngjarja në ngjarje, Osmani përfundon vizitën në Maqedoni të Veriut.

Brohoritjet e duartrokitjet nuk i kursyen aspak.

Tetovarët, i madh e i vogël e shprehën gëzimin e tyre që për herë të parë iu shkoi në konak një presidente nga Kosova.

Andaj, interesimi për ta takuar Vjosa Osmanin ishte i madh. Më të entuziazmuar u panë fëmijët, por as të rriturit nuk ia lanë keq, njofton Klan Kosova.

Kënga e vallja nuk iu nda Osmanit as kur u takua me gratë shqiptare që kanë kontribuar në fusha të ndryshme për çështjet e Kosovës e as kur i nderoi monumentet e personaliteteve të ngjashme që nuk janë më gjallë, si Skënderbeu e Hasan Prishtina.

Veç këtu në kryeqendrën e Maqedonisë së Veriut pranoi goxha dhurata rrugës të cilën edhe ia kishin dekoruar më flamuj shtetërorë.

Më shumë së këto stolisje për dikë çarshinë e hijeshoi mysafirja.

Ajo jo, por këtë funksion Osmani tha se do ta këtë rruga me emrin e presidentit historik Ibrahim Rugova që e përuroi në Çair.

Për veprimtarinë e ish-presidentit do të mësojnë edhe gjithë qytetarët që do të marrin libra në bibliotekën shqipe te Manastirit, për të cilën presidentja kosovare dhuroi një mijë libra.

E në objektin e Ambasadës së Kosovës në Shkup ku u tha se për herë të parë shkeli një presidente u dha edhe urdhri “Hasan Prishtina” post mortum për veprimtarin Arbën Xhaferi.

E enjta përmbylli vizitën dyditore të presidentes Vjosa Osmani në Maqedoninë e Veriut si e ftuar e homologut të saj Stevo Pendarovski.

Latest Posts

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Gjenerali kryesor ukrainas: Dimri nuk do të ndalojë ofensivën e Kievit, përparimi më i madh nuk ka ardhur ende

Dimri nuk do të ngadalësojë kundërsulmin e Ukrainës dhe përparimi më i madh i Kievit nuk ka ardhur ende. Kështu deklaroi gjenerali që...

Spanja e heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke e hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të...

Mos i humbisni

Vuçiç mban fjalën në OKB: Shpallja e Kosovës shtet i pavarur copëzoi Serbinë, nuk kemi shkelur kurrë mbi territorin e saj

Ne sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka zgjedhur të flasë për Kosovën, edhe pse...

Krydiplomati kinez: Pekini dhe Moska duhet të thellojnë bashkëpunimin

Kryediplomati i Kinës i tha presidentit rus, Vladimir Putin, se Kina dhe Rusia duhet të punojnë për të forcuar bashkëpunimin në dritë të “një...

Bashkia Tiranë vijon me rehabilitimin e rrugëve në kryeqytet

Ekipi i Mirëmbajtjes së Rrugëve në Bashkinë e Tiranës ka ndërhyrë këto ditë për rehabilitimin e shtresave asfaltike në disa segmente të rëndësishme...