Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Vetëm 13 vjeç, shqiptarja shpallet kampione e shahut për Europën

Shqiptarja Kler Çaku është shpallur kampione Europe në Kampionatin e Rapidit, në Slloveni. 13-vjeçarja i dhuroi Shqipërisë një titull si kampione.   Lajmi u bë...

Serwer ngre shqetësimin e ndikimit rus në Ballkan dhe përmend pasojat, nëse vendet nuk i bien mendjes drejt anëtarësimit në BE

 “Serbia, ashtu si Rusia, e sheh Perëndimin si të ndarë dhe të dobët. Beogradi mund të tërhiqet përkohësisht në Kosovë për të mos provokuar...

Skandaloze/ Blerim Sejdiu lë pa ujë banorët e Pallaticës

Afër njëmijë shtëpi të fshatit Pallaticë të komunës së Zhelinës vazhdojnë të jenë pa ujë për pije. Uji i sistemit nuk bën për pije,...

Momenti kur tornadoja ngre në ajër makinën

Një shofer ka kapur momentin kur një automjet i vogël rrotullohet në ajër pasi një tornado e fuqishme goditi Palm Beach të Florida-s të shtunën e 29 Prillit.

Nuk dihet nëse pasagjerët e makinës janë lënduar gjatë rrëzimit.

Ndërkaq, sikurse duket në video mbeturinat mbuluan rrugën, ndërsa banorët e Palm Beach të cilët po udhëtonin ishin duke shpresuar që automjetet e tyre të qëndronin fort në tokë.

Tornado goditi gjithashtu një kompleks apartamentesh në Palm Beach Gardens, duke bërë që një grumbullim me katër makina në parking dhe disa makina të tjera të futen brenda njëra-tjetrës.

Ndërtesa pësoi dëmtime minimale, por ishte e mjaftueshme për të ‘tmerruar’ banorët brenda, sipas mediave të huaja.

Një qytetar tha se ai u ul në makinën e tij kur tornado përfshiu vendin, duke pretenduar se ishte “gjëja më e frikshme që kishte përjetuar ndonjëherë”.

Rrugët u bllokuan nga palmat e rrëzuara dhe policia u pa në kryqëzime për të ndihmuar trafikun aty ku u fikën dritat.

Poweroutage.us raporton se rreth 3,300 janë pa energji elektrike në Palm Beach.

 

Latest Posts

Vetëm 13 vjeç, shqiptarja shpallet kampione e shahut për Europën

Shqiptarja Kler Çaku është shpallur kampione Europe në Kampionatin e Rapidit, në Slloveni. 13-vjeçarja i dhuroi Shqipërisë një titull si kampione.   Lajmi u bë...

Serwer ngre shqetësimin e ndikimit rus në Ballkan dhe përmend pasojat, nëse vendet nuk i bien mendjes drejt anëtarësimit në BE

 “Serbia, ashtu si Rusia, e sheh Perëndimin si të ndarë dhe të dobët. Beogradi mund të tërhiqet përkohësisht në Kosovë për të mos provokuar...

Skandaloze/ Blerim Sejdiu lë pa ujë banorët e Pallaticës

Afër njëmijë shtëpi të fshatit Pallaticë të komunës së Zhelinës vazhdojnë të jenë pa ujë për pije. Uji i sistemit nuk bën për pije,...

Mos i humbisni

Ukraina: Rrëzuam 30 dronë rusë

Forca Ajrore e Ukrainës i ka rrëzuar 30 prej 40 dronëve iranianë, Shahed, me të cilët Rusia e sulmoi gjatë natës në rajonet...

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...