Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Meta paralajmëron zgjedhje të parakohshme: Rama zgjat edhe pak muaj

Zgjedhjet e parakoshme parlamentare janë të paevitueshme sipas kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

 

Meta thekson se skandalet që sipas tij kanë përfshirë qeverinë do të jenë dhe arsyeja e rrëzimit të saj.

 

“Edhe të duam ne ta lëmë Edi Ramën deri në 2025-ën nuk e lënë skandalet ku ai është zhytur, zgjat edhe pak muaj”, tha Meta. “Nuk është thjesht problemi për të mundur PS se ne nuk e kemi garën thjesht me PS, përkundrazi kjo është një garë për të shpëtuar dhe socialistët nga një sekt shushunjash që nuk i pyet as për kandidatë, as për asgjë, as për taksat që iu vë. Këtu është një betejë e një shoqërie ndaj një sekti që ka shkelur Kushtetutën, që bën ligje mbi Kushtetutën, që bën vendime mbi ligjet, që ka krijuar një anormalitet, që kërkon t’i lodhë qytetarët që ose të nënshtrohen ose të ikin nga vendi”, shtoi Meta.

 

Kreu i Partisë së Lirisë theksoi se ndonëse kryesocialisti Rama po përdor çdo element për të imponuar votat në favor të tij, opozita sërish do të fitojë thellë në vendoret e 14 majit. Meta theksoi se rezultati do të jetë vendimtar edhe në bashkitë më të mëdha të vendit, ku kandidatët e koalicionit “Bashkë Fitojmë” do të korrin një rezultat të kënaqshëm.

Latest Posts

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Mos i humbisni

Ministri Shaqiri mirëpriti në takim Klubin për lexim të librave Naim Frashëri nga SHFK “Naim Frashëri” në Studeniçan

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka mirëpritur sot në takim nxënësit e Klubit për leximin e librave “Naim Frashëri” që funksionin nën...

Balla përshëndet operacionin e Policisë ku u godit një rast i tregëtimit i ushqimeve të skaduara, brenda një shkolle në Konispol

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përshëndeti operacionin e sotëm në jug të vendit, ku u godit një rast i tregëtimit të produkteve ushqimore...

Tërmeti që tronditi sërish Napolin; raportohen disa dëme materiale në zonën e epiqëndrës

Një tërmet i ri me magnitudë 4.0 u regjistrua mmesnaten mes te henes dhe te martes ne Itali, me epiqendër të vendosur në...

Aksion “blic” në Vlorë/ Kontrolle në lokale dhe rrugë, shoqërohen të paktën 10 persona

Policia e Vlorës e mbështetur dhe nga forcat RENEA janë duke zhvilluar një aksion në lagjen “Pavarësia”, të qytetit të Vlorës. Mësohet se...