Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Gjenerali kryesor ukrainas: Dimri nuk do të ndalojë ofensivën e Kievit, përparimi më i madh nuk ka ardhur ende

Dimri nuk do të ngadalësojë kundërsulmin e Ukrainës dhe përparimi më i madh i Kievit nuk ka ardhur ende. Kështu deklaroi gjenerali që...

Spanja e heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke e hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të...

Ahmeti kujton 26 vjetorin e rënies heroike të Luan Haradinajt

Kryetari i BDI Ali Ahmeti, sot ka kujtuar 26 vjetorin e rënies sl bashkëveprimtarit të çështjes kombëtare, heroin Luan Haradinaj.

Rënia e Luanit shkaktoi dhimbje të madhe në mesin tonë, por ishte atdhedashuria dhe amaneti i tij që na mbajtën në këmbë, që i dha krahë veprimi Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës deri në jetësimin e idealit të lirisë dhe shpalljes së pavarësisë së saj, ka shkruar mes tjerash kryetari Ahmeti.

Postimi i plotë:

Me mall dhe krenari kujtoj sot në 26 vjetorin e rënies së tij heroike, bashkëveprimtarin e çështjes kombëtare, heroin Luan Haradinaj.

I lindur dhe i rritur në një familje atdhetare që në moshë shumë të re do të vihej bashkë me vëllezërit në shërbim të kauzës kombëtare.

Rënia e Luanit shkaktoi dhimbje të madhe në mesin tonë, por ishte atdhedashuria dhe amaneti i tij që na mbajtën në këmbë, që i dha krahë veprimi Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës deri në jetësimin e idealit të lirisë dhe shpalljes së pavarësisë së saj.

Qoftë i përjetshëm kujtimi për Luan Haradinajn dhe të gjithë dëshmorët e kombit! LAVDI!

https://www.facebook.com/photo?fbid=779694363524688&set=a.465898698237591

Latest Posts

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Gjenerali kryesor ukrainas: Dimri nuk do të ndalojë ofensivën e Kievit, përparimi më i madh nuk ka ardhur ende

Dimri nuk do të ngadalësojë kundërsulmin e Ukrainës dhe përparimi më i madh i Kievit nuk ka ardhur ende. Kështu deklaroi gjenerali që...

Spanja e heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke e hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të...

Mos i humbisni

Vuçiç mban fjalën në OKB: Shpallja e Kosovës shtet i pavarur copëzoi Serbinë, nuk kemi shkelur kurrë mbi territorin e saj

Ne sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka zgjedhur të flasë për Kosovën, edhe pse...

Krydiplomati kinez: Pekini dhe Moska duhet të thellojnë bashkëpunimin

Kryediplomati i Kinës i tha presidentit rus, Vladimir Putin, se Kina dhe Rusia duhet të punojnë për të forcuar bashkëpunimin në dritë të “një...

Bashkia Tiranë vijon me rehabilitimin e rrugëve në kryeqytet

Ekipi i Mirëmbajtjes së Rrugëve në Bashkinë e Tiranës ka ndërhyrë këto ditë për rehabilitimin e shtresave asfaltike në disa segmente të rëndësishme...