Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Kërçovë, Tetovë, Strugë, Gostivar, Manastir… APLIKONI!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel & Enka po vijon...

Papa Françesku: Emigrantët nuk e pushtojnë Evropën

Papa Françesku ka thënë të shtunën se qeveritë perëndimore duhet të kujdesen më shumë për migrantët që e kalojnë Mesdheun, sepse “ata që e...

Bozhanaj “çmendet” në gjykatë/ Autori i plagosjes së efektivit të policisë: Jam amerikan!

“Jam amerikan dhe jo shqiptar”. Këto kanë qënë fjalët e pakta që Klered Bozhanaj i ka thënë përpara gjykatës këtë të shtunë, ndërkohë...

Maratona “Vlora Vrapon”/ Gara prej 10 kilometrash fitohet nga kampionia Luiza Gega

400 pjesëmarrës nga e gjithë Shqipëria dhe vende të tjera të Europës kanë qenë pjesëmarrës në Maratonën “Vlora vrapon”, e cila është mbajtur paraditen e kësaj të diele.

 

Ky aktivitet u zhvillua për të tretin vit radhazi në qytetin bregdetar.

 

“Është një garë spektakolare, një garë e bukur, është një mesazh për paqen. Të rinj të vjetër. Unë jam më i vjetri dhe mendoj që të gjithë duhet të aktivizohen.”

 

Pjesëmarrëse në këtë maratonë ishte edhe kampionia e Europës në atletikë, Luiza Gega, e cila e quajti këtë eksperiencë si një nga më të veçantat.

 

LUIZA GEGA

 

ATLETE

 

“Më vjen shumë mirë që edhe në Shqipëri kanë filluar të bëhen organizime të tilla si në të gjithë vendet e zhvilluara të botës. Mbi të gjitha sporti është shëndet, është kënaqësi dhe në Shqipëri mbi të gjitha ka filluar të shtohen dashamirësit e vrapit.”

 

Ndërsa kryetari i klubit shumësportësh Flamurtari, Klevis Kaso, tha se kjo maratonë synohet të kthehet në traditë, për t’i dhënë më shumë zë edhe turizmit sportiv.

 

KLEVIS KASO

 

KRYETARI I KLUBIT SHUMËSPORTËSH, FLAMURTARI

 

“E kemi nisur si një maratone mes shkollave deh klubit “Flamurtari” po kur pamë që pati shumë impakt dhe e zgjeruam më tej. Duam që ta kthejmë në një traditë për qytetin e Vlorës.”

 

Fituese i maratonës në garën 10 km u shpall atletja Luiza Gega.

Latest Posts

Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Kërçovë, Tetovë, Strugë, Gostivar, Manastir… APLIKONI!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel & Enka po vijon...

Papa Françesku: Emigrantët nuk e pushtojnë Evropën

Papa Françesku ka thënë të shtunën se qeveritë perëndimore duhet të kujdesen më shumë për migrantët që e kalojnë Mesdheun, sepse “ata që e...

Bozhanaj “çmendet” në gjykatë/ Autori i plagosjes së efektivit të policisë: Jam amerikan!

“Jam amerikan dhe jo shqiptar”. Këto kanë qënë fjalët e pakta që Klered Bozhanaj i ka thënë përpara gjykatës këtë të shtunë, ndërkohë...

Mos i humbisni

Britania përgatit aktakuzë për 5 të dyshuar për spiunim për Rusinë

Prokuroria në Britaninë e Madhe do të ngrejë aktakuzë ndaj pesë personave të cilët dyshohet se kanë spiunuar për Rusinë, njoftoi BBC të enjten.   Orlin...

Vrasja e 33-vjeçarit në Shkodër/ U qëllua pranë automjetit, trupi u gjet nga familjarët

Familjarët ishin ato që gjetën trupin e vrarë të 33-vjeçarit, Valter Fejza, që u ekzekutua mbrëmjen e kësaj të enjteje në Shkodër. Ai...

Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy mbërriti në Kapitol të enjten mes pikëpyetjesh të ngritura nga republikanët nëse Kongresi duhet të miratojë një raund të ri...