Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Kasami nuk e bënë hesap Alternativën dhe Gashin…

Në intervistën e realizuar nga Radio Evropa e Lirë, kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka përmendur të gjitha tentativat e tij për...

Vetëm 13 vjeç, shqiptarja shpallet kampione e shahut për Europën

Shqiptarja Kler Çaku është shpallur kampione Europe në Kampionatin e Rapidit, në Slloveni. 13-vjeçarja i dhuroi Shqipërisë një titull si kampione.   Lajmi u bë...

Serwer ngre shqetësimin e ndikimit rus në Ballkan dhe përmend pasojat, nëse vendet nuk i bien mendjes drejt anëtarësimit në BE

 “Serbia, ashtu si Rusia, e sheh Perëndimin si të ndarë dhe të dobët. Beogradi mund të tërhiqet përkohësisht në Kosovë për të mos provokuar...

Xhafaj: Berisha e Meta janë si Rapush Xhaferi, Këlliçi ‘viktimë’ e tyre

Deputeti socialist, Fatmir Xhafaj, premtimet për transport falas të kandidatit të opozitës për Tiranën, Belind Këlliçi i ka krahasuar me firmat piramidale.

 

Në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus, Xhafaj shprehet se opozita po bën premtime pa doganë, ndërsa krerëve të saj iu referohet si Rapush Xhaferi.

 

“Ka qenë para shume kohësh ajo koha e Sudes e, ka qenë nje Rapush Xhaferi. Këta të gjithë janë pak si Rapush Xhaferi, por Rapushi ishte më i mirë se të paktën premtonte e hidhte para përpjetë, kurse këta hedhin pisllëkun përpjete. Edhe këta premtojnë pa doganë, por edhe në mënyrë të pistë, në kuptimin edhe nga pikëpamja kanë një fushatë shumë fushate negativiste, sidomos Sali Berisha, viktimë e të cilit ra edhe Belindi me gjestin që bëri me gishtat”, tha ai.

 

Lidhur me rivalin e Erion Veliajt për Tiranën, Belind Këlliçi, deputeti i PS shprehet se ai ka vënë imazhin e tij në dispozicon të dy njerëzve që janë e keqja e këtij vendi.

 

“Unë nuk e di se çfarë mendon kandidati i Ilirit dhe Saliut,  une di të them që nuk besoj se ka njeri me pak mend dhe jo vetëm me sondazhe, por që jeton në Tiranë qe t’a shohë atë fitues. Unë nuk mund të jap një percaktim per atë individualisht, padyshim ai eshte nje djalë i ri është në fillimet e karrierës së tij politike, por ai ka gjetur rrugën e gabuar. Ai ka vënë imazhin e tij ne dispozicion të dy njerëzve që nuk janë thjesht e vjetra në këtë vend, janë keqja në këtë vend dhe i ka vënë një minus të madh karrierës së tij politike”, deklaron Xhafaj.

 

Në të njëtën kohë, Xhafaj shton se Veliaj nuk ka rival potencial në këto zgjedhje, ndaj fitorja është e sigurt.

Latest Posts

Kasami nuk e bënë hesap Alternativën dhe Gashin…

Në intervistën e realizuar nga Radio Evropa e Lirë, kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka përmendur të gjitha tentativat e tij për...

Vetëm 13 vjeç, shqiptarja shpallet kampione e shahut për Europën

Shqiptarja Kler Çaku është shpallur kampione Europe në Kampionatin e Rapidit, në Slloveni. 13-vjeçarja i dhuroi Shqipërisë një titull si kampione.   Lajmi u bë...

Serwer ngre shqetësimin e ndikimit rus në Ballkan dhe përmend pasojat, nëse vendet nuk i bien mendjes drejt anëtarësimit në BE

 “Serbia, ashtu si Rusia, e sheh Perëndimin si të ndarë dhe të dobët. Beogradi mund të tërhiqet përkohësisht në Kosovë për të mos provokuar...

Mos i humbisni

Ish-koloneli amerikan: Sulmuesit në Banjskë ishin të pajisur si një këmbësori ushtarake

Pasi analizoi fotografitë dhe listën e armatimit të konfiskuar nga Policia e Kosovës – pas sulmit që la një polic të vrarë në pjesën...

Ukraina: Rrëzuam 30 dronë rusë

Forca Ajrore e Ukrainës i ka rrëzuar 30 prej 40 dronëve iranianë, Shahed, me të cilët Rusia e sulmoi gjatë natës në rajonet...

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...