Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Ministrat e Jashtëm të BE në Kiev/ Borrell: Lufta, kërcënim për Europën

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian u mblodhën këtë të hënë për një takim të jashtëzakonshëm në Kiev.   Ministrat të cilët rrallë takohen jashtë...

Fredi Beleri, antishqiptar?! Berisha e mbron: Kam prova, Rama i ngriti kurth

Ish-kryeministri, Sali Berisha deklaron se burgosja e kryebashkiakut të zgjedhur, Fredi Beleri, është politik. Për emisionin “Quo Vadis”, Berisha thekson se arrestimi i...

Vëllai i policit hero, Bunjaku: Ndihem shumë krenar që ka rënë për atdhe, kjo është tokë shqiptare

Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes me një...

Ndalohen spektatorët e xhudos pasi mbanin emblemën ushtarake ruse

Federata Ndërkombëtare e Xhudos tha të mërkurën se ka dëbuar një grup spektatorësh nga kampionati botëror i xhudos që po mbahet në Doha të Katarit, pasi ata refuzuan heqjen e një simboli ushtarak rus.

 

Tre spektatorët u panë të mbanin një stemë e cila konsiderohet nga shumë ukrainas si një simbol i agresionit rus dhe është ndaluar në disa vende evropiane, teksa ndoqën aksionin e së martës në një arenë në kryeqytetin e Katarit.

 

Federata Ndërkombëtare e Xhudos i tha agjencisë së lajmeve ‘AFP’ se spektatorët refuzuan të hiqnin stemën dhe kështu ata u detyruan të dilnin jashtë.

 

Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka lejuar xhudistët rusë dhe bjellorusë të marrin pjesë në këto kampionate si konkurrentë neutralë, pasi më parë ua kishte ndaluar garat pas pushtimit të Ukrainës nga Rusia.

 

Si rezultat i vendimit për të lejuar kthimin e rusëve dhe bjellorusëve, Ukraina ka bojkotuar ngjarjen.

 

Në këtë kampionat francezja, Clarisse Agbegnenou, fitoi titullin e gjashtë botëror, vetëm 11 muaj pasi solli në jetë fëmijën e saj të parë.

 

30 vjeçarja mundi Andreja Leski të Sllovenisë me në kategorinë deri në 63 kilogram.

 

“Nuk mund të kisha ëndërruar më mirë. Kam punuar shumë, shumë për të arritur këtu”, tha kampionia e dyfishtë olimpik.

 

Gjeorgjiani Tato Grigalashvili mbrojti me sukses titullin deri në 81 kilogram për meshkuj me fitoren ndaj Matthias Casse nga Belgjika, kampion i botës më 2021./rel

Latest Posts

Ministrat e Jashtëm të BE në Kiev/ Borrell: Lufta, kërcënim për Europën

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian u mblodhën këtë të hënë për një takim të jashtëzakonshëm në Kiev.   Ministrat të cilët rrallë takohen jashtë...

Fredi Beleri, antishqiptar?! Berisha e mbron: Kam prova, Rama i ngriti kurth

Ish-kryeministri, Sali Berisha deklaron se burgosja e kryebashkiakut të zgjedhur, Fredi Beleri, është politik. Për emisionin “Quo Vadis”, Berisha thekson se arrestimi i...

Vëllai i policit hero, Bunjaku: Ndihem shumë krenar që ka rënë për atdhe, kjo është tokë shqiptare

Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes me një...

Mos i humbisni

Prej sot fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

Prej sot fillon pagesa e pensioneve me rritje prej 5.3%. Më së shumti do të marrin përfituesit e pensionit më të lartë, rreth 3700 denarë...

Njihen pensionet me Zvicrën, ja sa shqiptarë  përfitojnë

Kreu i Institutit të Sigurimeve Shoqërore, Astrit Hado, zbardh marrëveshjen e qeverisë me shtetin zvicerian për pensionet. Ai shprehet se ndonëse kjo marrëveshje...

Zjarr në një lokal nate në Spanjë, regjistrohen të paktën 11 viktima

Të paktën 11 persona kanë vdekur nga një zjarr i madh që shpërtheu në një lokal nate në juglindje të Spanjës.   Flakët nisën në...