Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Pentagoni paralajmëron shterimin e fondeve për mbështetjen e Ukrainës: Kongresi të veprojë

SHBA mund të mos e suportojë më Ukrainën njësoj financiarisht apo ushtarakisht. “Alarmi” është ngritur nga Pentagoni këtë të martë, ku theksohet se...

Dramë me ndërtimin e një objekti në Çair/ Punimet njëherë u ndërprenë sepse s’kishte leje, tani kanë vazhduar sërish

Kanë vazhduar punimet e një objekti të ri në Çairi, investitori i të cilit ende nuk dihet se kush është. Nga komuna e Çairit...

Kurti: Sulmi i 24 shtatorit dëshmon për planet e Serbisë për aneksimin e veriut të Kosovës

“Ndërsa unë kam qenë në tavolinën e dialogut në Bruksel dhe në samite të Procesit të Berlinit për të arritur marrëveshje për të ardhmen,...

Korridorit 10 D, Boçvarski: Çdo denarë i investuar i shtetit është investim për qytetarët!

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski në fjalën e tij në vendosjen e gurthemelit të Korridorit 10 D në Prilep, tha se çdo denarë i investuar i shtetit është investim për qytetarët, informon Indeks.mk

“Vërejmë sot shumë mjete punë që vazhdimisht po punojnë në rehabilitimin dhe sistemimin e rrugëve, ashtu siç e do standardi europian. Sot është kënaqësi që të fillojmë këtë projekt në rajonin e Pellagonisë, një aks me rëndësi të madhe për qytetarët ndaj ky projekt është mesazh I fortë për të gjithë se po investojmë në projekte kapitale. Çdo denarë i investuar i shtetit është investim për qytetarët. Sot fillon ndërtimi i një rrugë të re dhe super moderne, Ky projekt ndërtohet nga një kompani serioze, me ndihmën dhe punësimin e shumë personave profesionistë që do të japin kontributin e tyre në këtë projekt. Duke miratuar ligjet e reja në përshpejtojmë ndërtimin e këtyre autostradave”, tha ministri Boçvarski.

Rajoni i Pellagonisë, shtoi ai, po ndërtohet dhe po bëhet më i zhvilluar, ndaj investoni në këto vende, sepse shteti përmes këtyre projekteve infrastrukturore ju përkrah dhe ua lehtëson procesin e punës.

“Kemi rehabilituar deri më tani shumë rrugë, e po ashtu po projektojmë dhe shumë rrugë të tjera tek të cilat do të investohet. Maqedonia e Veriut patjetër të jetë shtet me infrastrukturë moderne!”, potencoi Boçvarski.

Latest Posts

Pentagoni paralajmëron shterimin e fondeve për mbështetjen e Ukrainës: Kongresi të veprojë

SHBA mund të mos e suportojë më Ukrainën njësoj financiarisht apo ushtarakisht. “Alarmi” është ngritur nga Pentagoni këtë të martë, ku theksohet se...

Dramë me ndërtimin e një objekti në Çair/ Punimet njëherë u ndërprenë sepse s’kishte leje, tani kanë vazhduar sërish

Kanë vazhduar punimet e një objekti të ri në Çairi, investitori i të cilit ende nuk dihet se kush është. Nga komuna e Çairit...

Kurti: Sulmi i 24 shtatorit dëshmon për planet e Serbisë për aneksimin e veriut të Kosovës

“Ndërsa unë kam qenë në tavolinën e dialogut në Bruksel dhe në samite të Procesit të Berlinit për të arritur marrëveshje për të ardhmen,...

Mos i humbisni

Tensionet në veri/ Hasani: Serbia i “fryu zjarrit” të konfliktit, palët t’i rikthehen dialogut

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ka rikonfirmuar pozicionimin e Shqipërisë krah Kosovës, lidhur me tensionet e regjistruar së fundmi...

Ikën edhe një gazetare nga ALSAT!

Pas tre gazetarëve që u larguan ditë më parë nga Tv ALSAT, është larguar një gazetare tjetër. Evi Shkopi është gazetarja e katërt që...

Ademi: Opozita shqiptare e udhëhequr nga VMRO bllokoi ligjin për lojërat e fatit

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arber Ademi përmes një press-konferenca hodhi poshte të gjitha pretendimet e opozitës shqiptare mbi ligjin për lojrat e...

Përçahet rëndë Alternativa në Tetovë/ Deputeti Hysni Ismaili: Nuk e njoh degën e zgjedhur mbrëmë, kemi degën dhe organet tjera

Deputeti i Alternativës, Hysni Ismaili është kontaktuar për të marë qëndrimin e tij për mos pjesëmarrje në kuvendin e djeshëm ku u zgjodh kryesia...