Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Si kurrë më parë/ Kupa e Botës 2030 do të mbahet në tre kontinente

Kupa e Botës për meshkuj 2030 do të organizohet nga gjashtë vende në tre kontinente të ndryshme për të festuar 100-vjetorin e edicionit të...

Endriti sjell ” Kantia ” unik në stil e këndim

Pasi kishte mjaft komente pozitive dhe kënga ” Esia ” u prit mjaft mirë, ai po ecën me hapa të sigurt falë edhe zhanrit dhe stilit të veçantë që ka. Dhe tashmë sapo ka publikuar projektin e tij muzikor të pestë me rradhë me titull ” Kentia ” dhe duket vërtet jo vetëm unik por një super projekt. E nëse menjëherë klikoni tek ky titull apo në linkun më poshtë e kuptoni se bëhet fjalë për artistin Endriti, ku producent i tij mësojmë se është Lo-Ed, melodinë e ka punuar së bashku me të, tekstin vetë këngëtari dhe klipi mjaft special nga Ctrl Zebra Production ku në kamer ishte Elia Plaino e foto e regji të xhirimeve Anna Rinaldi, pra një super produksion i huaj dhe produkti mjaft i mirë. Idea se pse kënga këndohet sa në shqip dhe në anglisht është se muzika dhe gjuha shqipe duhet të arrijë kudo dhe një miks me gjuhën angleze ka shumë funksion. Kujtojmë se Endriti me këtë këngë i ka kaluar dy audicionet Nokep Tv Generation në Itali që nga ky talent show ai që fiton merr një kontratë diskografike nga Sony Music Italy. Ndërsa mësojmë se në Romë Endriti në semifinale do të konkurojë me një cover që kujdeset gjithmonë Lo-Ed me titull Gimme nga Abba, si dhe një tjetër këngë e re me titull ” Gorg ” sërish punuar nga Lo- Ed. Ndërsa në klipin më të ri ” Kentia ” vihet re edhe performanca e jashtëzakonshme jo vetëm shqiptarit me origjinë nga Malisheva por që ka lindur dhe jeton në Itali Endritit, por aty kërcejnë dhe dy kërcimtarë profesionistë të cilët janë bashkë studentët e Akademisë Kombëtare të Baletit në Romë, ku së bashku kanë përfunduar studimet aty dhe të tre sjellim një super kërcim profesional.

Latest Posts

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Si kurrë më parë/ Kupa e Botës 2030 do të mbahet në tre kontinente

Kupa e Botës për meshkuj 2030 do të organizohet nga gjashtë vende në tre kontinente të ndryshme për të festuar 100-vjetorin e edicionit të...

Mos i humbisni

Tërmeti që tronditi sërish Napolin; raportohen disa dëme materiale në zonën e epiqëndrës

Një tërmet i ri me magnitudë 4.0 u regjistrua mmesnaten mes te henes dhe te martes ne Itali, me epiqendër të vendosur në...

Aksion “blic” në Vlorë/ Kontrolle në lokale dhe rrugë, shoqërohen të paktën 10 persona

Policia e Vlorës e mbështetur dhe nga forcat RENEA janë duke zhvilluar një aksion në lagjen “Pavarësia”, të qytetit të Vlorës. Mësohet se...

Ministrat e Jashtëm të BE në Kiev/ Borrell: Lufta, kërcënim për Europën

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian u mblodhën këtë të hënë për një takim të jashtëzakonshëm në Kiev.   Ministrat të cilët rrallë takohen jashtë...