Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

“Dajti Ekspres”, një aventurë për të mos u humbur!

“Dajti Ekspres”, është një nga aventurat që asnjë njeri nuk duhet ta humbasë.

 

Me një gjatësi  prej 4350 metra dhe një lartësi që arrin në pikën maksimale 1060 metra mbi nivelin e detit, panorama që të ofrohet është mahnitëse.

 

Isida Lila, Menaxhere Marketingu “Dajti Ekspres” tha se brenda një ore  kapaciteti është që të menaxhohen deri në 560 persona. Ajo shton se interes të shtuar kanë jo vetëm shqiptarët, por edhe të huajt.

 

“Dajti Ekspres”, tha Lila,  ofron të gjitha mundësitë, si për ata që duan të kalojnë disa orë, apo edhe ata që duan të qëndrojnë në mal për disa ditë.

 

“4350 metra i gjatë dhe 1060 metra pika maksimale, mbi nivelin e detit. Kapaciteti në një orë është 560 persona, që është e përballueshme edhe pjesa e grupeve.

 

Janë në total 31 gondola dhe një gondol makimale që mban deri në 8 persona.

 

Interesi është si nga shqiptarët si nga të huajt, por në sezonin veror më tepër të huajt. Agjencitë e ndryshme turistike sjellin turistët e huaj nga të gjitha vendet e botës. Orari nis që nga ora 9:30 deri në 17:30 në dimër dhe deri në orën 20:00 në verë. Kompleksi jonë i ofron të gjitha, qoftë ata që duan vetëm 1 ditë aktivitete, qoftë ata që duan të konsumojnë vetëm një drekë në restorantin tonëdhe ata që duan të kalojnë një fundjavë në hotelin tonë pse jo”.

Latest Posts

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Mos i humbisni

Skandaloze! “Kabineti i Bilall Kasamit” nis një emision… A po i keqpërdor paratë e komunës për propagandë politike të BESËS?

Gazetarja e njohur  ka paralajmëruar se do të nis një emision, Podcast me emrin PSE.  Siç shihet në videon që ka publikuar  shihet i...

Mesjavë me aromë Championsi, spikat Napoli vs Real dhe Dortmund-Milan

Champions League rikthehet te martën dhe të mërkurën në Tring me duelet e dyta të fazës së grupeve.   Të martën spikat në mënyrë të...

Kurti provon ushqimin e Mensës së Studentëve në Prishtinë

Duke qenë se Qendra e Studentëve do të mirëpres atletët dhe ekipet garuese të vendeve pjesëmarrëse në Lojërat Mesdhetare, kryeministri u zotua se do...

Ademi: Opozita shqiptare, me urdhër të VMRO-së mbron monopolin e kazinove dhe bastoreve

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi përmes një press-konference tha se ligjin për kazinotë po e bllokon opozita shqiptare kryesuar nga VMRO-DPMNE. Ademi...

Ademi: Opozita po mbron interesin e kazinove, tash e dy vite ka bllokuar ligjin për lojra të fatit

Koordinatori i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi në konferencë për media ka deklaruar se opozita shqiptare është shndërruar në megafon të opozitës maqedonase,...